Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Lyssa a OTK představí v klubu 007 novou společnou nahrávku

Lyssa a OTK představí v klubu 007 novou společnou nahrávku

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 30. 10. 2012, 18:01:42 | návštěv: 617 | reakcí: 0

7. listopadu 2012 zahrají na strahovské Sedmičce dvě kmenové kapely labelu Silver Rocket, aby představili svoji novou společnou nahrávku. Jedná se do určité míry o specifický nosič: dvanáctipalcový vinyl nabídne celkem osm skladeb od čtyř kapel ze tří měst ve dvou zemích, které spojuje mimo jiné to, že si tihle lidé prostě tak „nějak" padli do oka. Název desky je pochopitelně jako babylónské zmatení: Somos tú, my jsme ty, som tu.

Nápad vydat svoji hudbu na společném nosiči vznikl během sporadických, ale pravidelných setkání členů zúčastněných kapel jako vedlejší produkt nekonečných kulturních diskusí o různých technikách recyklace potravin, o úskalích a pastech života v evropských městech, o chuti „ron de patatas" a „ron de caña" nebo o subtilních rozdílech mezi ženami ze severu či z jihu. Nakonec se ovšem ukázalo, že v Praze, Barceloně, Zaragoze nebo Santiagu de Chile chutnají olivy i utopenci dost podobně a že jsme skutečně v mnoha ohledech na jedné lodi.

Na desce najdete po dvou věcech od hispánské sekce: Familea Miranda je kapela původem z Chile, která před časem přesídlila do Katalánska, aby posílila tamní jihoamerickou komunitu, lokální legendy Picore jsou zase obyvatelé Zaragozy. Středoevropskou pivní kulturu pak reprezentují Lyssa, která na svoje poměry velmi záhy (ani ne rok) po poslední desce nabízí novou nahrávku, a OTK - jejich hudba s novým bubeníkem se naopak dostává k lidem po delší době jako předzvěst věcí příštích.

Na desku (v bizarním mnohojazyčném modrém obalu se čtyřmi - sic! - kopáky) si poprvé budete moci sáhnout ve středu 7. listopadu v Praze v klubu 007 na Strahově. Zahrají OTK a Lyssa, skautíci vs. stěhováci.

Související články

Lyssa - Amoral
OTK - Okolo

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek