Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR v Praze. No comment.

GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR v Praze. No comment.

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 3. 11. 2012, 20:06:16 | návštěv: 680 | reakcí: 0

GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR (CA, Constellation)

11. listopadu 2012
Praha - Lucerna Music Bar
start: 20.00: vstup: 490 Kč / 620 Kč

Na magické datum 11. 11. 12 se do Prahy vrací bez nadsázky kultovní formace Godspeed You! Black Emperor, která už v lednu 2011 uhranula zaplněný Palác Akropolis. Zatímco ale tehdy se kapela probírala z dlouhého zimního spánku, nyní budeme mít co do činění s naplno fungujícím velikánem. GY!BE totiž vyjíždějí na turné v rámci podpory nového alba Allelujah! Don´t Bend! Ascend!, které vychází na podzim na Constellation Records. Půjde o první dlouhohrající desku od památné nahrávky Yanqui U.X.O. z roku 2003!

Vstupenky v hodnotě 490,- Kč jsou v prodeji v sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream (+ obvyklé poplatky), v pokladně Lucerna Music Baru a obchodě Rekomando. Zbylé vstupenky pak budou k dispozici v den koncertu na místě za cenu 620,- Kč. Omezený počet 150 vstupenek v hodnotě 900,- Kč je k dispozici v pokladně Lucerna Music Baru a obchodě Rekomando. Tyto vstupenky platí kromě koncertu GY!BE také na vystoupení Swans, které se koná 27. listopadu také v Lucerna Music Baru.

Kapelu pojmenovanou podle japonského dokumentu založili v Montrealu v roce 1994 Efrim Menuck, Mike Moya a Mauro Pezzente, okolo kterých kolovala další, početná a poměrně proměnlivá skupina muzikantů. O tři roky později debutovali vlastním nákladem vydanou kazetou All Lights Fucked on the Hairy Amp Drooling, na které namíchali originální mix post rocku (jsou považováni za stylotvornou skupinu tohoto žánru, sami ale tvrdí: „Postrock? Nic takového neexistuje! My jsme rock´n´rollová kapela."), ambientu, krautrocku i vážné hudby. Vedle bicích, kytar a baskytar se tak ve zvuku GY!BE objevily také zvonkohry, smyčce, dechy a přednatočené pasáže terénních nahrávek.

Další album F#A#∞ (1997) se stalo jednou z prvních nahrávek dnes respektované značky Constellation Records. Klíčovou deskou je pak 87 minut dlouhý opus Lift Your Skinny Fists Like Antennas to Heaven (2000) s impozantní titulní skladbou. Po jejím vydání se však začaly aktivity jednotlivých muzikantů zvolna přesouvat do vlastních projektů a kapel, až v roce 2003 skupina ohlásila časově neomezenou pauzu (mezitím ještě stačilo vyjít zatím poslední album Yanqui U.X.O.). To už ale neplatí - GY!BE jsou definitivně zpět a 11. listopadu je možno si to v Lucerna Music Baru ověřit na vlastní oči a uši.

GY!BE: http://cstrecords.com/gybe/

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek