Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Swans svérázně oslaví třicet let od svého vzniku - v úterý v Lucerně

Swans svérázně oslaví třicet let od svého vzniku - v úterý v Lucerně

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 24. 11. 2012, 08:58:57 | návštěv: 791 | reakcí: 0

Scrape Sound, Silver Rocket a Lucerna Music Bar uvádějí

SWANS (USA/ Young God)
support: Sir Richard Bishop (USA)

úterý 27. listopadu 2012 ve 20:00
Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha 1

Když se před dvěma lety Swans vrátili s novým albem, tak asi nikdo nemohl předpokládat, co se stane. Obrovský zájem, desítky oslavovaných koncertů, ale hlavně - žádné vyvolávání nostalgií vonících vzpomínek. Posluchače naopak fascinovala plnokrevná bující energie a síla, která Michaela Giru a jeho suitu žene stále kupředu. Zápal kapely se vůbec nevyčerpal, Swans pokračují s novým, snad ještě povedenějším albem a dalším turné. Zastávka v České republice v jejich itineráři opět nechybí, Swans vystoupí v úterý 27. listopadu v pražském Lucerna Music Baru a kromě představení nového alba The Seer ještě stihnou pořádně oslavit třicáté narozeniny.

Vstupenky v hodnotě 490,- Kč jsou v prodeji v sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream (+ obvyklé poplatky), v pokladně Lucerna Music Baru a obchodě Rekomando. Zbylé vstupenky pak budou k dispozici v den koncertu na místě za cenu 620,- Kč.

http://younggodrecords.com
www.scrapesound.org

www.silver-rocket.org
www.musicbar.cz

Swans svérázně oslaví třicet let od svého vzniku

Michael Gira a jeho Swans se od poloviny roku 2010 snad ani na chvilku nezastavili. Comebackové album My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky ihned po vydání umlčelo jakékoliv ironické připomínky ke znovuzrození skupiny a nekončící řada koncertů k němu definitivně potvrdila relevanci návratu Swans na scénu. Na jaře letošního roku vydané živé album We Rose From Your Bed With The Sun In Our Head zachycuje obrovskou živelnost a sílu jejich živých vystoupení, a také zároveň přirozený vývoj, kterým skupina během dvou let nového života prošla. Hned dvě z písní zachycených na tomto záznamu pocházejí ze zbrusu nového alba, které skupina ohlásila na 26. srpna. The Seer znamená nejen definitivní potvrzení návratu skupiny, ale také jeden z velkých milníků v historii skupiny. Nechme mluvit Michaela Giru samotného:

"The Seer vznikal třicet let. Tohle je vyvrcholení každého předchozího alba skupiny, stejně jako každé hudby, kterou jsem kdy stvořil, na které se podílel nebo si ji představoval. Ale není to definitivní, tak jako písně na něm samy o sobě nejsou ukončené. Vznikaly původně u akustické kytary, aby pak byly upřesněny díky (neocenitelné) pomoci od přátel a následně mučeny a svedeny ve studiu. Nyní, jak se připravujeme na to, že je budeme předvádět živě, je čeká ještě větší kanibalismus a nucené vykrmování. Právě v tomhle momentu budou nadále donekonečna mutovat nebo možná budou odhozeny."

Na albu The Seer hostují Akron/Family, zpěvačka newyorských Yeah Yeah Yeahs Karen O, hlukový mág Ben Frost, členové Low Mimi Parker a Alan Sparhawk, Grasshoper z Mercury Rev a k obrovskému překvapení všech alespoň trochu zainteresovaných hlavně někdejší zpěvačka skupiny Jarboe. Právě ona byla vedle Michaela Giry jedním z nejdůležitějších článků Swans v jednom z klíčových období jejich historie. A také jedním z důvodů rozpadu kapely. Právě její účast potvrzuje, že se Michael Gira rozhodl přece jen trochu bilancovat, ovšem samozřejmě zcela po svém. V letošním roce uplynulo třicet let od založení skupiny a na oslavu tohoto jubilea vydávají Swans pravděpodobně nejambicióznější album svojí bohaté kariéry.

Biografii Swans najdete zde:
http://younggodrecords.com/artists/10-artists/32-swans

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek