Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Po roce a půl se vrací Patrick Scott alias UNUR [ana:r], stájová hvězda Modern Tapes, do Brna

Po roce a půl se vrací Patrick Scott alias UNUR [ana:r], stájová hvězda Modern Tapes, do Brna

tisková zpráva

autor: Keftes Party | 24. 11. 2012, 09:03:49 | návštěv: 696 | reakcí: 0

Unur (usa) + Dirty Picnic + Sountraps

25/11/2012 Boro Klub, Křenová 75, Brno

20:00 100,-

UNUR (USA)
Po roce a půl se vrací Patrick Scott alias UNUR [ana:r], stájová hvězda Modern Tapes. Loni v červnu hrál ve Vegalité, kde nás všechny překvapil. Podobně jako třeba Cars&Trains jede vlakem a veze si spoustu krabiček, komp a kytaru. Tady ale podobnost končí. Na rozdíl od písničkovějšího Toma je UNUR víc elektronický, probouzí v nás reminiscence na Depeche Mode stříknuté zdravou dávkou entusiasmu. Lehké náznaky nejlepšího dědictví dekadence se mísí s odhodláním ukázat odvrácenou stranu tzv. "písničk

ářství", zastřené vokály vzývají k návštěvě dimenzí, kde, jak by řekl dr. P, teče ženským z prsou místo mlíka fernet. A to je Patrick abstinent. Má taky novou nahrávku "Anyone", která mi přijde trochu "tvrdší" než předchozí "Anywhere". Důkazem budiž i klip k songu "You Still Blink". To všechno zabalené do naprosto nezištného DIY přístupu. P.S.: Nemůžu nedělat koncert někomu, kdo hraje v kapele s Kammy a Douglasem z IV Rotor.
http://moderntapes.com/artists/unur/

DIRTY PICNIC (Brno)
Tahle kapela začínala v lesním undergroundovém podloubí a postupem času se vypracovala až k současnému soundu, který je založený na automatickém bubeníkovi, synťácích a sexi vyklidněné kytaře. Tři chlopi, kteří už nejsou nejmladší, ale ženské po nich touží pořád. Letos jim vyšlo EP View Through the Crystal, které nenechá nikoho na pochybách, že synthpop pořád funguje i bez prvoplánové recyklace osmdesátek. 
http://dirtypicnic.bandcamp.com/

SOUNDTRAPS (Brno) 
Soundtraps jsou novým projektem, jehož hudební základ představuje fúzi downtempových žánrů jako jsou trip-hop, downbeat a illbient. Za Soundtraps stojí producentské duo brněnského subSonic Studia Frankie a Kubass (oba ex 4F) a zpěvačka Jitka Zemanová (Neon Fox). Během letošního léta dali dohromady spoustu nového materiálu a z původně čistě studiové bokovky všech tří hudebníků nečekaně vznikla nová kapela se vším všudy, tedy i koncerty. Přestože je hudba Soundtraps založena na elektronickém základu, svou nezastupitelnou a přitom atypickou roli v ní hraje basa, která se tu a tam mísí s kytarami. A tak trio Soundtraps naživo vystupuje s druhým baskytarystou Jiřím Svobodou (Professor Leopard) jako hostem. Hudba Soundtraps mísí vlivy trip-hopu 90. let se současnou elektronikou a prvky jiných žánrů, a tak v některých skladbách můžete slyšet odkazy Portishead, Björk, Trickyho, Hooverphonic nebo Lamb. Některé skladby jsou uhlazenější, jiné syrovější, ale všechny jsou provázány nitkami temných beatů, svébytné basové linky a atmosférických vokálů Jitky Zemanové, okořeněných tripovými až dubovými efekty.
http://bandzone.cz/soundtraps

www.keftesparty.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek