Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Bílý obleky, neoholenej rachitik za mikrofonem, vynikající zpěvačka a bezchybná dívčí rytmická sekce - E.D.Sedgwick je tu!

Bílý obleky, neoholenej rachitik za mikrofonem, vynikající zpěvačka a bezchybná dívčí rytmická sekce - E.D.Sedgwick je tu!

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 28. 11. 2012, 09:40:05 | návštěv: 632 | reakcí: 0

E. D. Sedgwick (Dischord, USA)

support: Crime (DE)
2. prosince 2012
Klub 007 Strahov

Bílý obleky, neoholenej rachitik za mikrofonem, vynikající zpěvačka a bezchybná dívčí rytmická sekce. Po roce, tentokrát s novou vynikající deskou „We Wear White" v zádech, se do Prahy vrací jedna z výraznejch osobností legendárního labelu Dischord, Justin Moyer, a jeho ženský komando.

Justin Moyer je pozoruhodnej člověk v mnoha směrech: kromě hraní v kdysi důležitejch kapelách jako El Guapo, Supersystem (vydávali na Touch and Go) nebo Antelope působil jako soukromý očko, pracuje jako novinář, ale hlavně dělá hudbu, kterou si rychle oblíbíte a zapamatujete. A v tomhle případě to myslíme jako velký pozitivum. V prvním období Edie Sedgwick se věnoval (pochopitelně s obrovskou dávkou nadhledu), převlečenej do ženskejch šatů a převtělenej do warholovský krásky Edie, zpracovávání pohnutejch životních osudů celebrit americkýho showbyznysu, nejdřív jako duo s kytarou a bicíma, pak už jen sám s laptopem.

Po několika letech udělal Justin další krok: vybudoval kolem sebe kapelu složenou výhradně z žen, pozměnil název na E.D. Sedgwick, celebrity hodil za hlavu a nabídl v nejlepším slova smyslu chytlavou, jednoduchou, zábavnou a svým typickým způsobem střelenou, ovšem naprosto poctivou hudbu, s občasnými výpady na teritorium funku nebo soulu, to všechno s patřičnou energií při živým provedení. Chcete jména? OK, tak třeba The Make-Up, Q And Not U, The Breeders a Kool And The Gang. Aktuální deska nabízí sound E.D. Sedgwick v ještě vybroušenější a možná trochu garážovější podobě: můžete si bejt jistý, že v bílém odění Justin, JosaFeen, Jess a Kristina vás na koncertě nenechají ani na vteřinu stát v klidu.

E.D. Sedgwick absolvujou svoje současný evropský turné s duem Crime (ex-Sissters) jako předkapelou.

E. D. Sedgwick a Crime na dalších koncertech v Česku:

2.12. Praha - 007 (+ Crime /D/)
3.12. Ústí nad Labem - Mumie (+ Crime /D/, Prodavač)
4.12. Hradec Králové - Klub 4 (+ Crime /D/)
5.12. Kolín - U tří pírek (+ Crime /D/)
6.12. Olomouc - Mitril (+Drutty)
7.12. Brno - Yacht (+ Crime /D/, My  Dead Cat)
8.12. Jihlava - Ježek (+ Crime /D/, Sitcom, Indienami)

Související články

Edie Sedgwick - Things Are Getting Sinister And Sinisterer
Edie Sedgwick - Love Gets Lovelier Every Day
Edie Sedgwick - We Wear White

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek