Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Black Tar Jesus na společné zimní tour s Italkou Mushy

Black Tar Jesus na společné zimní tour s Italkou Mushy

tisková zpráva

autor: Seek Harbor | 3. 01. 2013, 11:36:19 | návštěv: 727 | reakcí: 0

Agentura Seek Harbor již tradičně (a popáté) vysílá na turné skupinu hudebníků v jimi nejméně oblíbeném období, mrazivém lednu, kdy své zimáky testuje jen minimum dobrodruhů. Zatím asi nejpopovější spojení pardubického Black Tar Jesuse a Římanky Mushy se tak přiřadí do skupiny ke jménům jako Ches Smith, Furnace, Kayo Dot, Father Murphy či Les Rhinoceros, kteří už se v milých lednech (a únorech) prohnali Evropou.

Black Tar Jesus letos natočil v internetových kuloárech oceňovanou nahrávku Who's the Freak When Days Are Bleak, která koncem roku vyšla v kazetové verzi na labelu Stoned to Death a digitálně je k dispozici na bandcampu kapely. Black Tar Jesus se pohybuje na vlně garage / indie rocku s typickou artikulací Tomáše Kopáčka, který v BTJ zpívá a hraje na kytaru a v minulosti už si svoje odkroutil v akustickém projektu Mon Insomnie a přibližně rok působil v dnes již kultovní kapele Tempelhof. Na basu a bicí Kopáčka, který hraje často sólově, doprovodí Jan Stejskal (Hissing Fauna) a Pe.klo (Prodavač, Bonus). Před začátkem turné znovu vyjde EP Four Roses s novým mixem a přetočenou verzí bicích.

Mushy je pseudonym římské umělkyně Valentiny Fanigliulo, která působí na italské experimentální scéně již od roku 2003, kdy vydala první cd-r Analitica dell' immaginazione (Cold Current Productions). Kromě spoluprací s Thierry Müllerem, Mater Suspiria Vision a Taste of Decay, kazetových splitů s Drugs for Drunks a Somalia jí v únoru 2011 vyšel debutový dlouhohrající vinyl Faded Heart u italského vydavatelství Mannequin Records. O rok později následovalo druhé LP Breathless (Rough Trade / Mannequin). Valentina Mushy používá výhradně analogovou elektroniku, formálně se přiklání k 80s zvukové estetice, dark wave minimalismu, kraut-psychedelii či cyber popu a nabízí svébytné melancholické a temně laděné abstraktní audiovize. Valentina je též architektka a grafická designerka, její vizuální práce byly součástí mnoha výstav po celém světě, jako například Zumba & Goliath EXPO 2010 v Austrálii.

Termíny tour:

09/1 Ústí nad Labem @ Prostor Mumie
10/1 Praha @ K4
11/1 Berlin @ Madame Claude
12/1 Plzeň @ Divadlo Pod Lampou
13/1 Pardubice @ Klub 29
15/1 Olomouc @ Galerie U Mloka
16/1 Košice @ Tabačka Bar
17/1 Vienna @ Transporter
18/1 Brno @ Boro (w/ Eric Chenaux)
19/1 České Budějovice @ Dům umění / Ostinato Festival (w/ Eric Chenaux)

Odkazy:
www.blacktarjesus.bandcamp.com
www.mushy.bandcamp.com
www.seekharborbooking.com

Související články

Black Tar Jesus - Who's the Freak When Days Are Bleak

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek