Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Elektronek Foolk vydává novou desku na Starcastic

Elektronek Foolk vydává novou desku na Starcastic

tisková zpráva

autor: Starcastic | 18. 01. 2013, 14:46:57 | návštěv: 600 | reakcí: 0

Celé čtyři roky od vydání debutového alba Red Pills For Daddy jsme museli čekat na novou plnohodnotnou desku Dušana Vanča, hudebním fanouškům znamějšího pod pseudonymem Foolk. Celou tu dobu ale Foolk rozhodně nezahálel,  na ruském net-labelu 56Stuff vydal dvě EPčka, přispěl skladbou na kompilaci respektovaného polského vydavatelství Mad-Hop, remixoval, skládal hudbu do dokumentárních filmů, ale hlavně nepřetržitě koncertoval v klubech po celé Evropě, včetně metropolí jako Londýn, Budapešť, Vídeň, Graz, Kolín nad Rýnem ad.

Skladby z Millions Of vznikaly relatívně dlouho, od zimy roku 2011 do zimy toho následujícího, život mnoha tracků předčasně a neúprosně končívala klávesa delete. Kromě již tradičního počítače a sampleru tentokrát Foolk použil ve svých nahrávkách zvuky z field recordings, jednoduchých syntezátorů z iPadu nebo samply svých znovu objevených hraček: od dřevěných kostek přes autíčka až po rytmy dřevěného kuličkového počítadla. Název alba je příznačný - milióny vzpomínek na zdánlivě zapomenuté zážitky z dětství, které nečekaný objev pomohl odhalit. Flashback, úryvky paměti, retrospektiva, kousek nostalgie přetavený do zvuků současného alba. To ve své pestrobarevnosti odkazuje na bass music, instrumentální hip-hop, ale i na avantgardnější taneční elektroniku.

Výrazným posunem v tvorbě Foolk je přizvání zpěvačky skupiny Moustache - Szabiny Csánó, která na albu nazpívala vokály do čtyř skladeb včetně úspěšného singlu Oak Tree. Ten zabodoval i ve vysílání britského rádia XFM, kde chválou nešetřila legendární DJka Mary Anne Hobbs.

O mastering alba se postaral Gaex aka Tomáš Karásek ve studiu Gargle & Expel v irském Dublinu, vizuální koncept obalu vytvořili v trnavském Cukru Production.

Odkazy:
www.starcastic.cz
www.foolk.net

Související články

Folk3mail - Místo na slunci

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek