Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Shellac (of North America) a neochvějná cesta

Shellac (of North America) a neochvějná cesta

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 14. 05. 2013, 11:42:26 | návštěv: 734 | reakcí: 0

Jestli existuje na světe kapela, která jde neochvějně svojí vlastní cestou, okázale ignoruje všechna pravidla hudebního průmyslu a místo toho určuje svoje vlastní, a současně ovlivňuje hudební scénu jako málokdo jiný, jsou to Shellac (of North America) z Chicaga. A vystoupí v Praze 18. května 2013 v Divadle Dobeška. Společně s nimi zahraje italské duo Amavo.

Steve Albini (dříve Big Black a Rapeman), Bob Weston (současně hraje s Mission of Burma) a Todd Trainer nepoužívají žádná velká slova a vlastně proti ničemu ani nebojují: „Chceme jen pokrýt naše náklady, chovat se férově k promotérům a lidem, kteří nám pomáhají, a udržet to celé v tak malých rozměrech, aby to šlo zvládnout." Přesto (nebo právě proto) působí jako naprosté zjevení - nikdy se neprosili o recenze svých desek, nikdy nepouštěli nikoho zdarma na koncert, i když by jim mohl pomoct v kariéře, je pro ně významné, aby vstupné na jejich koncerty nebylo předražené, ignorují zavedený model „nová deska - turné na podporu jejího prodeje", desky chtějí vždy po koncertě prodávat publiku sami přímo z pódia. Není divu, že málokterá kapela má tak oddaný tábor fanoušků.

Za dvacet let existence vydali Shellac pouhá čtyři alba, všechny u legendárního chicagského vydavatelství Touch and Go, a tento rok by se mělo objevit další, na které jsme museli čekat více než pět let. Přesně v duchu zásad kapely vyjde neznámo kdy po současném evropském turné - anebo třeba až za rok. Jak říká Albini (vyhledávaný zvukař, který pracoval s úctyhodnou řadou hudebníků od Nirvany přes PJ Harvey po Neurosis): „Chceme, abychom s publikem a se všemi navazovali obyčejné lidské vztahy, ne obchodní transakce."

Shellac (usa) + Amavo (it)
18. 5. 2013 19:00

Divadlo Dobeška, Praha
Pořadatel: Silver Rocket
Vstup: 400 Kč

www.divadlodobeska.cz
www.amavo.it
www.silver-rocket.org

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek