Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Po vynikajícím koncertu Dessy naběhne na Sedmičku Sims

Po vynikajícím koncertu Dessy naběhne na Sedmičku Sims

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 27. 05. 2014, 21:07:15 | návštěv: 710 | reakcí: 0

Po vynikajícím koncertu Dessy ze začátku května bude strahovská Sedmička hostit dalšího zástupce indie hip hopového kolektivu Doomtree: do Prahy se po dvou letech vrací Sims. „Když jsem tu byl naposledy, byl jsem uchvácený atmosférou celého města. Přál jsem si, abych mohl zůstat déle,“ říká Sims. Jeho přání se mu splní víc než vrchovatě: spolu s rapperem Inauem odehraje nejen koncert 29. května na Sedmičce, ale na krátkém turné se podívá i do dalších měst.

Sims měl v mládí štěstí, že se coby rodák z Minneapolis setkal na střední škole s místní legendou P.O.S. Ten ho za pár dolarů nechal pracovat ve studiu a pomohl mu v začátcích. Od P.O.S. pak už byl jen krok k Doomtree, kde vycházejí desky lidí jako Dessa, Cecil Otter nebo Paper Tiger. A Sims se sem hodí výborně: poslední album „Bad Time Zoo“ (o produkci se kompletně postaral Lazerbeak) čerpá inspiraci z práce rapperů kolem Doomtree, ale dá se na něm vystopovat i třeba vliv chlápků jako Sage Francis, Astronautalis nebo B Dolan. Sims, který cituje jako svoje inspirace staré R&B, Wu-Tang Clan, Raye Bradburyho a Davida Lynche, je ale především koncertní „atrakce“ – je jen málo muzikantů, z kterých doslova vyzařuje podobná radost z hraní.

Celé turné absolvuje po boku Simse i Inau – „mluvený“ projekt basáka punkových Kontroll. Inau vydal na digitálním sublabelu Silver Rocket Sekta už dvě nahrávky, tu aktuální s názvem „Zloděj“ si můžete ukrást tady: http://www.silver-rocket.org/sekta/inau-zlodej

SIMS (USA, Doomtree)
support: INAU (CZ, Silver Rocket Sekta)
29. května 2014
Praha – Klub 007 Strahov
start: 20.00, vstup: 230 Kč

Koncerty Sims + Inau v Česku:
24. května – Břeclav
25. května – Brno
26. května – Valašské Meziříčí
27. května – Jihlava
28. května – Kolín
29. května – Praha
30. května – Klatovy
31. května – Plzeň

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek