Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Hluboká orba news květen 2014

Hluboká orba news květen 2014

netisková zpráva

autor: | 27. 05. 2014, 21:14:04 | návštěv: 778 | reakcí: 0

Hluboká orba news květen 2014

1) Neděle 22. 6. CONTRAST ATTITUDE (Jap) v Brně
2) Hluboká Orba č. 30 - recenze
3) SEE YOU IN HELL live
4) Čtvrtek 18. 9. MAQUINA MUERTA (Mex) v Brně
5) Distro + 2nd hand


1) Neděle 22. 6. CONTRAST ATTITUDE (Jap) v Brně
United Crusties present:
neděle 22. června Brno - Yacht, start 19:00 (přesně!)
CONTRAST ATTITUDE (Mie-city, Japonsko) - představovat tuhle partu, co hraje od roku 1998, patří k naprosto základním kapelám raw punk/crustového běsnění v zemi vycházejícího slunce a navíc s její bohatou diskografií a několika deskama vydanýma i u nás (split singl se SEE YOU IN HELL a singl "Black And White") asi nemá dopodrobna smysl, tak jen bleskově - od svých prvních vinylů (split LP s ACROSTIX, singl "Sick Brain Extreme Addict"), vydaných někdy okolo roku 2003, hrnou CONTRAST ATTITUDE zběsilej d-beat s pořádně hlučnou kytarou, která střídá celou škálu brutálních zvuků (kytarista/zpěvák Gori používá tak nejmíň 15 krabiček), s totálně maniakálníma bicíma, mohutnýma refrénama a s velice chytře vymyšlenýma riffama, co rozhodně neznějí tuctově nebo monotónně. Do Evropy přijedou vůbec poprvé a to jen na pouhý tři koncerty. Naživo je to mimořádně explozivní záležitost!
KONTATTO (Itálie) - kapela, kterou jsme už u nás mohli vidět mockrát, naposledy na podzim 2012 s D-CLONE, od svých prvopočátků na konci 90.let, kdy jen ve dvojicí vrzali surovej a hlučnej raw punk v duchu WRETCHED nebo SHITLICKERS, se po letech vyhráli do něčeho jako stadiónovej WOLFBRIGADE-crust obohacenej typicky italskou energií a nasazením, naživo to bude zase jízda.
SEE YOU IN HELL (Brno) - hardcore.
MÖRKHIMMEL (Praha) - prohnilej metal/punk, v Brně po víc jak dvouleté pauze.
BRÜNNER TODESMARSCH (Brno) - místní raw punková divočina.
CONCUSSA (Vranov n. T.) - zbrusu nová mordparta z východního Slovenska s půlkou ROXOR v sestavě, hlučnej bordel.
Brány Yachtu se otevřou v 18:30, do 19:00 bude levnější vstupný, pak dražší (a vybírat se bude až do konce). Zkusíme skončit do 23:00, když je neděle.
Koncert bude nekuřácký, budou tam distra a jídlo od Food Not Bombs.
Info: www.seeyouinhell.cz
Klub Yacht - Kolejní 6, bus č. 53, tram č. 12   

2) Hluboká Orba č. 30 - recenze
Pár recenzí na novou Hlubokou Orbu k přečtení tady:
http://www.kidsandheroes.com/recenze-hluboka-orba-30-nejstarsi-kontinualne-vychazejici-punk-periodikum/
http://www.periferia.cz/recenze/dvd/hluboka-orba-30-fanzin-1156/
http://www.csaf.cz/index.php?clanok=1606
Orba je k dostání v Praze v Rekomandu, v Brně ve Vegalité, v Indies a na Skleněné Louce a jinak v obvyklých distrech. Pokud chceš nějaké kopie do distra, dej vědět, osobní předání na koncertech je ideal, při platbě předem a odběru pěti a víc kusů je na každým 30 Kč sleva. Při poslání do distra poštou, platím půlku poštovného.

3) SEE YOU IN HELL live
so 17. 5. České Budějovice - Velbloud: Budweis Ladies benefit pro koně (+ ALIUSTERRA, LA MIGRA, S.U.S.U., P.B.J.P.)
pá 30. 5. Hurbanovo - U Aničky: Bonesawer Party No. 15 (+ ABORTION, RADIATION, JAKUBYSKO, SEDEM MINÚT STRACHU)
so 31. 5. Bystřička u Vsetína - Cultburger Picnic III
pá 20. 6. Ústí n. Labem - Exil/Store 4 (+ LIFE POSSESSION, GOMORA, RESTRICTION)
so 21. 6. Berlin - Köpi (+ CONTRAST ATTITUDE, KONTATTO)
ne 22. 6. Brno - Yacht (+CONTRAST ATTITUDE, KONTATTO atd.)
so 26. 7. Vodňany - Festa De La Pohoda
ne 3.8. Brno - Kabinet Múz (+ NIGHT BIRDS, ZEMĚŽLUČ)
so 16. 8. Praha - 007: svatba Slávka z MÖRKHIMMEL
so 13. 9. Praha - Meetfactory: Enemy Of The Sun Fest 3 (+ ANTISECT, SKITSYSTEM, MARTYRDÖD, VARUKERS atd.)
so 20. 9. Prostějov - Wrecking Párty
bližší info na www.seeyouinhell.cz

4) Čtvrtek 18. 9. MAQUINA MUERTA (Mex) v Brně

United Crusties present:
čtvrtek 18. září Brno - Vegalité, start 20:30
MAQUINA MUERTA (Guadalajara, Mexiko) - pořádně hlučnej, vzteklej a primitivní raw punk protest odkazující svými vlivy ke starým italským kapelám jako byli WRETCHED nebo EUS ARSE či k různým jihoamerickým kraválovým spolkům. Jedno EP venku na Malorce na labelu Metadona, celé k poslechu na www.maquinamuerta.bandcamp.com
YARVAR COCHA (Valašsko) - rozjetej punk s politickýma textama včetně jednoho proti exekutorům! (http://bandzone.cz/yarvarcocha)
KULLERVO (Brno) - distort Brno (a okolí), nová rychlá a hlučná úderka poskládaná z ostřílených hráčů živých i mrtvých místních souborů
Info: www.seeyouinhell.cz
Vegalité - Slovákova 10, www.vegalite.cz

5) Distro + 2nd hand
Novinky:

Seven Inches To Freedom č. 10 (50 Kč) - fanzin z Floridy od ex-bubeníka MERKIT/PANZRAM Joea, formát A5, 40 stran, luxusní obálka + grafika, vevnitř sloupky, "moje první deska" historky, rozhovor s Eugene Records, top desky r. 2011, článek o LP "Monuments To Thieves" od HIS HERO IS GONE, recenze punkových knížek, recenze desek atd.


Seven Inches To Freedom č. 11 (50 Kč) - trochu obskurní formát (širší A4?), 24 stran, luxusní obálka + grafika, vevnitř sloupky, rozhovory s EX-BREATHERS, Mykelem Boardem/MRR, SHOXX, ohlídnutí za kapelou REACT, "moje první deska" s Mattem Averagem, recenze atd.


Seven Inches To Freedom č. 12 (40 Kč) - 20 stran A5, sloupky, recenze a celej zbytek časáku je dlouhej tour report PANZRAM kombinovanej s recenzema na demáče nových amerických kapel, se kterýma PANZRAM během turné hráli


Trhavina č. 4 (220 Kč) - zatím nesilnější nálož této nepravidelné kontrakulturní revue. Na 230 stranách najdete rozhovory s OI POLLOI, THALIDOMIDE, ASSHOLE PARADE, AHLEUCHASTISTAS, kolektivem NAAB, Andrew Nolanem (THE ENDLESS BLOCKADE, EBOLA, PICK YOUR SIDE...), Skuldou (SHEEVA YOUGA, PRÜGELKNABE...), Ondřejem Ježkem (OTK, studio Jámor), reporty z turné GRIDE/PLF v USA, SS20 v Číně, články o MELT BANANA, RIPCORD, jaderném zbrojení, Jacksonu Pollockovi či o boji s větrnými mlýny na vesnici, plus mnoho dalšího. Celé doplňuje nosné téma: Vinyl a jeho sběratelství. Kvalitní tisk, barevná lakovaná obálka a vůně tiskařské černi.


Kazimír č. 5 (120 Kč) - tourreporty Empty hall of fame, Climax, microtour A.Brigade / Thalidomide / Scalp, zápisky z cest a zahraničních festiválů, rozhovory: Instinto (Španělsko), NoWhiteRag (Itálie), Danny Trejo (Itálie), z českých luhů a hájů pak přispěli Fasteratu, Aorta a BOB, interviews s výtvarníky, dobrodruhy, aktivisty FNB a muzikanty... lepená vazba, 96 str., formát A4


Cerelitida č. 4 (70 Kč) - sloupky, recenze, rozhovory se Scalp, Meinhof, Marou Infedelious,  Occhi di Farfalla, tour reporty Empty Hall of Fame  a Alert, nějaké čtení a povídání o libereckém Azylu, výjezdu, punkových kapelách v Kolumbii, povídka a recenze na koncerty uspořádané pod hlavičou Celerální Cerel. Sto stran.


Noise Master č. 27 (40 Kč) - rozhovory s KAAR, KLUTZ, Kubajzem/HIROSHIMA NIGHTMARE, Raw Zine, cyklovýlet po jižní Evropě, report z Barcelony, milion recenzí nahrávek a koncertů atd.
Noise Master č. 26 (40 Kč) - rozhovory se SEE YOU IN HELL, PNG, KUTYA HARAP, KUZIMU MABAYA, RAGEOUS INTENT, anketa mezi domácími labely, cyklovýlet po Skotsku, milion recenzí na nahrávky a koncerty atd.
Středověk č. 2 (30 Kč) - report z Duší, rozhovory s Diskelma, Uštkni, Facan a Zkažená mysl a článek o mučení


UNBROKEN BONES EP 100 Kč - metalpunk z Ruska, podobnej na BROKEN BONES
GOUM EP 80 Kč - metalpunk z Japonska
PANZRAM"Judgement Night Soundtrack" kazeta 100 Kč
http://sitfzine.bigcartel.com/product/panzram-judgment-night-soundtrack-tape
WAKING UP HURTS kazeta (v plátěným sáčku potisklým sítem + booklet) 100 Kč
http://www.flwebwizzard.com/wtfhttrecords/releases.html


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek