Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Core Ritual 12

Core Ritual 12

Upoutávka

autor: Zdeněk Bartůšek | 22. 03. 2006, 16:45:01 | návštěv: 1155 | reakcí: 0

Další pokračování CORE RITUALu, které se k nám navrátí do klubu Matrix v pátek, 7.dubna 06, na sebe nedalo dlouho čekat.
Večírek zahájí kapela Gangnails, dále budou následovat The Prostitutes, Strreetmachine, Johnnie Rook a to nejlepší na konec jako třešňička na dortu, Skeptic Eleptic z Rakouska.

Gangnails mají kořeny v Praze, po vydání 2 desek nabírají stále větší popularity. Hudbu, kterou produkuje tato pětice bych pojmenoval jako punk´a´billy, protože v sobě mísí to nejlepší z punku dob Ramones a Misfits. K tomu přídává rockabilly stylu Necromantix a dalších kapel, které svůj zvuk postavili výhradně na kontrabasu.

The Prostitutes na svůj debut zatím čekají, ale 4 písně umístěné na jejich Myspace profilu dosáhli už skoro 3000 stažení. Jde o prověřené hráče z mnoha kapel, za všechny jmenujme Radiostars. The Prostitues kombinují rock s punkem a new wave. Zároveň se nebojí inspirovat v country a v tom nejlepším z britských kytarovek, což je dnes populární, ale u The Prostitutes je znát nadhled a preciznost.

Stretmachine z Pardubic hrají agresivní hardcore ve stylu ranných Agnostic front, Biohazard, či novějších kapel jako Hatebreed nebo Discipline. Mají za sebou úspěšné turné k desce “Cena pravdy“ a páteční koncert pro ně znamená start nového miniturné se dvěma zastávkami v Čechách a dalšími v Německu společně s Johnnie Rook.

Johnnie Rook z východního Berlína nehrají jen typický “Deutsche punk“, přestože polovina písní je v němčině. Spíše se vidí v moderním americkém sk8-punku včetně nezbytné špetky rock´n´rollu.

Skeptic Eleptic zahrají v Praze 1. koncert z jejich tour k nové desce na Phonocaster records. Tak jako většina garážových kapel začínali SE v roce 1999 s punkrockem inspirovaným rokem 1977 a koneckonců vlivy kapel jako Vice Squad, Exploited, UK Subs nebo Vibrators jsou patrné dodnes. Ale SE to je něco mnohem víc, především hrubá dekadence a nevázanost, stíny a oční linky, oblečení barvy černé a k tomu rock´n´roll.

Klub Matrix. Koněvova 13-Žižkov
Pátek 7.4.2006. Od 20h, vstup 150,-

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek