Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Mohutná postava, charakteristický plnovous - Sage Francis

Mohutná postava, charakteristický plnovous - Sage Francis

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 17. 11. 2014, 08:24:13 | návštěv: 627 | reakcí: 0

SAGE FRANCIS (USA, Strange Famous)
KARAOKE TUNDRA (Praha)
Praha – Podnik (Bubenská 1)
start: 20.00, vstup: 250 Kč předprodej / 300 Kč na místě

Mohutná postava, charakteristický plnovous – a spousta věcí na srdci i na jazyku. Do Prahy přijíždí vůbec poprvé Sage Francis, jeden z průkopníků stylu, kterému se pro „nedostatek jiných důkazů“ začalo říkat „alternativní rap.“ Pokud jste v posledních letech navštívili koncerty lidí jako Astronautalis, Dessa, Sims, B Dolan nebo Sole, vězte, že Sage Francis byl jedním z pionýrů celé „indie“ rapové vlny. Na jeho pražské premiéře mu bude sekundovat beatmaker Karaoke Tundra, nekompromisní hledač „medvedích“ rytmů a zvuků.

Nyní osmatřicetiletý Sage Francis (vlastním jménem Paul Williams Francis) přičichl k rapu poprvé coby osmiletý kluk, kterého nadchli Run DMC a Public Enemy. O čtyři roky později už přišly první „rap battles“ a pak už nebyl návratu. Debutové album „Personal Journals“ z roku 2002 se stalo jednou z nejdůležitějších nahrávek celého stylu: Sage nabídl fanouškům intimnější a nejednoznačný výklad svého světa, nebál se osobnějších témat. Ukázal, že brilantně zvládá formu – a dramaticky posunul obsah. Následující tři desky vyšly na Epitaph Records (včetně veleúspěšné „Li(f)e“ z roku 2010) a potvrdily Francisovu pozici coby naprosto svébytného úkazu na průsečíku rapu, punku, mluveného slova a politického aktivismu. Letošní novinka „Copper Gone“ je více než zdařilým návratem velkého válečníka. Sage Francis ale není soustředěn jen na vlastní cestu - coby mozek vydavatelství Strange Famous pomáhá i ostatním rapperům a hudebníkům. Na labelu vyšly nahrávky lidí jako Buck 65, Cecil Otter, B Dolan, Buddy Peace, Reanimator a dalších a dalších.

Karaoke Tundra je osamělý samuraj na válečném poli beatů. Málokdo v dostřelu zvládne zvuk ohýbat a lámat tak jako on. Spousta báječných tracků na internetu, stále čerstvý vinylový split 12“ s MRC Riddims (ex – Dälek) – Karaoke Tundra je živel, s kterým se každý musí vyrovnat sám.

Sage Francis: http://www.sagefrancis.net/
Karaoke Tundra: https://soundcloud.com/karaoketundra
Silver Rocket: www.silver-rocket.org
Podnik: http://www.facebook.com/podnik1

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek