Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Minority Records vydávají  Sylvaina Chauveau

Minority Records vydávají Sylvaina Chauveau

netisková zpráva

autor: redakce | 28. 11. 2014, 15:17:47 | návštěv: 538 | reakcí: 0

Minority Records s radostí oznamuje vydání nového titulu, jedná se o reedici alba Nocturne Impalpable Sylvaina Chauveau, přičemž album tímto vychází vůbec poprvé na vinylovém formátu. První edice vychází na čirém 180 gramovém vinylu a je limitována 250-ti ručně číslovanými kusy.

Nocturne Impalpable představuje svět minimalismu, abstrakce a současného pojetí vážné hudby. Sylvainovy klavírní variace jsou často přirovnávány k tvorbě skladatelů Harolda Budda a Claude Debussyho. Zároveň zde poodhaluje svůj multitalent, kdy s osobitou lehkostí slučuje elektronické prvky, ruchy, ambientní roviny s monumenty smyčců a klavírních preludií. Autorem mikrosymfonií na Nocturne Impalpable je sám Sylvain, výjimkou je jen kompozice Arachnéenne Encore, tu složil klavírista Olivier Lageyre. Nocturne Impalpable naplno okrývá jeho skladatelskou všestrannost. Kromě Sylvaina a Oliviera se na natáčení podíleli Olivier Cavaillé (cello), Benoît Génot (viola), Eugen Fabris (cello), Vincent Pouplard (akordeon), Matthias Meier (klarinet) a Xavier Carriere (trubka). Dohled během nahrávání a výsledný mix měla na starost dvojice zvukových inženýrů Joan Cambon a Frédéric Luneau.

Tři kompozice z alba Blanc, Ocre a Radiophonie No. 2 jsou volně k poslechu zde:

https://soundcloud.com/minorityrecords/sets/sylvain-chauveau-nocturne/s-otk9U


Vinylové album [180 gram LP] je možné již nyní možné zakoupit v online obchodě Minority Records a v dalších dnech v obchodech Polí 5, Musictown, Phono.cz a Maximum Underground.

Sylvain Chauveau se narodil v roce 1971 ve francouzském městě Bayonne, v současnosti však žije v Bruselu. Jeho obsáhlá diskografie je obohacena o několik spoluprací a figurování v projektech 0, Arca nebo On. Kromě toho je skladatelsky podepsán pod mnoha filmovými soundtracky a hudbou pro divadelní představení. Společně se Stephanem Mathieu natočili soubor písní s texty Billa Callahana na kompletu Palimpsest a pro kompilaci Worx & Reworx české skupiny Clarinet Factory nachystal variaci na jejich skladbu Vltava. Naopak fanoušci Depeche Mode ocení akustické verze hitů této synthpopové legendy, ty poskládal na album Down To The Bone, na němž figuruje i Ensemble Nocturne. Zatím poslední položkou ve výčtu jeho děl je rok stará Kogetsudai (druhá část zamýšlené trilogie).

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek