Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Expat Freddy Ruppert. Vydává desku.

Expat Freddy Ruppert. Vydává desku.

tisková zpráva

autor: redakce | 12. 12. 2014, 14:44:29 | návštěv: 630 | reakcí: 0

Freddy Ruppert, jeden z nejzajímavějších expatů současné pražské elektronické scény, vydávající své poslední nahrávky třeba u labelu NNA Tapes, nahrál novou desku s názvem Krait - svého druhu syntézu obou jeho známých poloh.


Americký hudebník, původně z Los Angeles, ovšem již několik let usazený v Praze, na sebe upozornil už v roce 2004 svým nervním sólovým projektem This Song Is A Mess But So Am I a především pak se sestavou Former Ghosts, v níž působí mj. Jamie Stewart z Xiu Xiu a Nika Roza Danilova (Zola Jesus) a která se naposledy připomněla společným sedmipalcem s Whitman z roku 2013. Tato jména nezávislé elektronické scény také donedávna celkem věrně vymezovala i zvukový prostor, v němž se Freddy Ruppert pohyboval: přecitlivělý pop, jehož rány týrá často ofenzivní elektronika. Mezitím se ale pod svým vlastním jménem poněkud vzdálil písničkám k uzavřenější formě vyjádření někde na území musique concrete, drones a místy až "vainiovské" strohosti. Právě nahrávky Hang A Shadow a Wait z roku 2012 najdete na labelu NNA Tapes.


Kazeta Krait, která nyní vychází péčí pražského blogu a labelu Red for Colour Blind, do jisté míry obě uvedené polohy spojuje: hluk navrstvené matérie hledá kompoziční řád ve starých časech, často až u industriálních kořenů (které koneckonců mohou zato, že Freddy kdysi vyměnil kytaru za elektroniku), ovšem s typickým, nijak neskrývaným digitálním odstupem. Zvuk novinky pěkně souzní s Ruppertovou aktuální pózou během živého hraní: židle - kontroler - laptop; čekání, vrstvení, škrcení. Deska nenabízí žádné jednoduché vodítko pro své zákruty kromě toho, že všech deset skladeb skládá jedno tělo. Sám Freddy k tomu říká: "To, že se všechny tracky jmenují Krait, neznaméná ani tak jejich maskování, ale spíš to, že jsem ke každému přistupoval jako k části celku. Vždy jsem měl rád kazety, které fungují jako celek od začátku do konce."


Album Krait vychází 6. 12. v limitované edici 60 kazet a jako download. K poslechu a objednání je na bandcampu:

https://redforcolourblind.bandcamp.com/album/krait

http://a2larm.cz/2014/09/mix-mesice-freddy-ruppert/
http://freddyruppert.com/
 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek