Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Silver Rocket: Mono už dávno nejsou kometa

Silver Rocket: Mono už dávno nejsou kometa

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 16. 12. 2014, 14:08:02 | návštěv: 710 | reakcí: 0

MONO (JP, Temporary Residence)
Support: HELEN MONEY (USA)

17. prosince 2014
Praha – klub Podnik, Bubenská 1
start: 20.00, vstup: 350 Kč / 400 Kč

Mono už dávno nejsou kometa: jsou klidná stálice, která neroste, ale ani neubývá. Japonské kvarteto, které se do Prahy rádo a pravidelně vrací, a které si získalo publikum i skromným a sympatickým vystupováním, se tentokrát představí 17. prosince v klubu Podnik. Role supportu se ujme pozoruhodná cellistka Helen Money, na jejímž aktuálním albu „Arriving Angels“ se podíleli Steve Albini a Jason Roeder, bubeník Neurosis.

Cesta Mono započala roku 1999 v Tokiu a kapelu od samých začátků tvoří stejná čtveřice: Takaakira „Taka“ Goto, Hideki „Yoda“ Suematsu, Tamaki Kunishi a Yasunori Takada. Stabilita se odráží i ve zvuku Mono, který kvarteto dotáhlo k dokonalosti na albu „You Are There“ (2006) a od té doby ho na první pohled nenápadně, ale přece jen rozvíjí a inovuje. Mono letos vydali na labelu Temporary Residence hned dvě desky (nikoliv dvoualbum!): zatímco „The Last Dawn“ se drží klasického zvuku a nabízí jeho nejtemnější odstín (na jedné ze skladeb hostuje Tetsu Fukagawa ze spřízněných Envy), „Rays Of Darkness“ je první nahrávkou Mono za 15 let, na níž se neobjevuje žádné orchestrální aranžmá - písně na desce jsou tak v nejlepším slova smyslu „nahé“ a syrové. Obě alba byla nahrávána současně, ale s předem jasně daným záměrem oba koncepty oddělit.

Síla koncertů Mono je pověstná, přijďte se o tom přesvědčit i do Podniku, kde kapela hraje v Praze vůbec poprvé (před tím si Mono podmanili postupně Klub 007 Strahov, Palác Akropolis a divadlo Dobeška).

Mono: http://www.monoofjapan.com/
Helen Money: http://helenmoney.com/
Silver Rocket: www.silver-rocket.org
Podnik: http://www.facebook.com/podnik1

Související články

Mono - Hymn To The Immortal Wind
Mono - Hymn To The Immortal Wind
Mono - For My Parents

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek