Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Wakushoppu seance pokračují i v roce 2015

Wakushoppu seance pokračují i v roce 2015

netisková zpráva

autor: redakce | 2. 01. 2015, 18:20:48 | návštěv: 512 | reakcí: 0

Wakushoppu 8.1  
20:00 6. 1. 2015
Cafe v lese, Krymská 12, Praha
zdarma / free entry

  

Simon Whetham je britský zvukový umělec a performer. V posledních osmi letech rozvíjí práci s terénními zvukovými nahrávkami jako s výchozí surovinou hudební kompozice. Jedná se nejčastěji o zvuky životního prostředí (ať přírodního nebo industriálního), které zachycuje takovými metodami a technikami, aby dosáhl diskrétnosti zvukových jevů. Odtržením zvuku od jeho přirozeného zdroje a jeho (často značným) zesílením, se zvuk abstrahuje - je nám sice ještě známý, ale je už součástí jiného než běžného předmětného světa. Simon Whetham prezentuje v poslední době svou práci se zvukem v podobě performancí nebo zvukových instalací, kde se prostor samotný a objekty v něm stávají hudebními nástroji. Simon Whetham publikoval velké množství nahrávek prostřednictvím labelů Touch Music, Cronica, Dragon's Eye, Monochrome Vision and Entr'acte; spolupracoval s hudebníky, malíři, videoartisty, tanečníky, básníky; vedl poslechové workshopy a workshopy terénního nahrávání zvuku ve Velké Británii, Estonsku, Kolumbii, Chile a Austrálii a získal množství ocenění, zejména za projekt "Active Crossover" zahrnující zvukové instalace, performance, spolupráci s lokálními umělci a zvukové workshopy.

 
Cristina Maldonado, Alexandre Losada, Petr Vrba, Federsel (mex, exp, cz) - performance, video, improvisation

Žena s kinoaparátem… Audiovizuální improvizace proměňující Vertovovu klasiku Muž s kinoaparátem (1929) v koláž odehrávající se v reálném čase a založenou na geometrických kompozicích ruských suprematistů.

 

  www.phaerentz.com  

 www.wakushoppu.com 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek