Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Starcastic vydal novinku Etella Diamant

Starcastic vydal novinku Etella Diamant

tisková zpráva

autor: redakce | 4. 01. 2015, 08:44:29 | návštěv: 641 | reakcí: 0

ETTELLA DIAMANT – AGAIN
Deadred Records / Starcastic Records / Vlna 2014
Formát: CD, 12’’ vinyl (crystal clear, limitovaná edice), MP3/FLAC/AAC
Vychází: 16. prosince 2014

Debutové eponymní EP Ettella Diamant z roku 2004 (Deadred Records) se setkalo s až pozoruhodným pozitivním ohlasem u posluchačů i médií, od té doby však o této elektronické formaci prakticky nebylo slyšet. Richard Lalík, Peter "Kypo" Veselý a zpěvačka Sylvia Menyhértová aka Slivka, známá především díky spolupráci se skupinou Puding Pani Elvisovej, mezičasem pracovali na nových nápadech a nahrávali ve svém domácím studiu. „Ettella nepauzuje, jenom tvoří pomalu. Ne všechno, co se poprvé nahraje, zůstane nezpochybněno. Mnohokrát se věci mění, až dokud se nedosáhne maximálního pocitu, že se v skladbě nenachází jediný zvuk, pauza nebo pasáž, která by nás mohla rušit.“ říká o procesu tvorby Slivka.

Svůj charakteristický a nezaměnitelný zvuk vypilovali dlouholetým používáním legendárního sampleru Roland W30 a různých lo-fi ruchových samplů a smyček. Album zvukem elektrické kytary oživuje Juraj Planovský (Autumnist) a jako host Libor Kocian na violoncello. 

Album obsahuje osm skladeb na pomezí indietroniky, downtempa a ambientu v lehce popovém oparu. Skladba Hypnogen se již objevila na výroční kompilaci Ten Deadred a Angst zařadilo na svoji vánoční kompilaci Rádio_FM. 

ettelladiamant.bandcamp.com
www.starcasticrecords.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek