Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Tomáš Palucha hněte prahmotu

Tomáš Palucha hněte prahmotu

tisková zpráva

autor: redakce | 3. 03. 2016, 22:48:37 | návštěv: 424 | reakcí: 0

Je jí Praha renesanční za vlády melancholického císaře badatele Rudolfa II. A je dobře zaznamenána na jejich posledním kazetovém počinu - Kámen Mudrců.

Kámen Mudrců je nové eponymní album pražského dua (na nahrávce), ale často i širokého kolektivu (na koncertě) Tomáš Palucha. Po více jak roční pauze od jejich posledního díla, nahrávky Špinavá hra, se +/p vrací do hry a letos ne naposled. Nahrávka, kterou +/p vytvořili v mezičase finišování dlouhohrajícího debutu není netradiční jen svojí tematičností, ale i náladou. Namísto hloubavého sebezpytu se +/p tentokrát vydali stezkou naděje a ve formě krátkých skladeb servírují skladby s jejich typickým kytarovým rukopisem, avšak podpořené motorickou rytmikou, která je možná právě tím pravým bublajícím elixírem mládí Rudolfu druhému vždy nedostižným.

Nahrávka výjde u vydavatelství Stoned to Death v edici 120 kusů. Obal je z dílny Petra Hlaváčka, který s +/p spolupracoval na obou verzích obalu ke Špinavé hřea stojí za zinovým vydavatelstvím 67/76. Kámen mudrců nahrál Jan Tomáš a Libor Palucha v domácím studiu +/p. Jejich dlouhohrající debut vyjde ještě letos na vydavatelství Silver Rocket, běhom letoška půjde +/p vystopovat i na chystané kompilaci Commando Revisited.

Křest Kamene mudrců proběhne 8. března v klubu 007 Strahov, Praha za spoluúčasti Diamondline, Molly a Bezbolestná. +/p bude též hrát 3. března v Pardubické galerii DUB za účasti sólového projektu Tarnovski.

soundcloud.com/stoned-to-death-records
www.stoned-to-death.bandcamp.com

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek