Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Kultovní Sophia na Dobešce

Kultovní Sophia na Dobešce

netisková zpráva

autor: redakce | 26. 04. 2016, 13:41:46 | návštěv: 432 | reakcí: 0

Po neuvěřitelně dlouhých sedmnácti letech se do Prahy vrací v plné sestavě kultovní kapela Sophia, jedna ze základních "slowcore" kapel, v jejímž čele stojí Robin Proper-Sheppard z legendárních The God Machine. Koncert, o kterém zasvěcení mluví jako o jedné z klíčových událostí sezony, bude 1. května hostit pražské Divadlo Dobeška. Právě tam hrál Robin Proper-Sheppard před šesti lety sólo, tentokrát se bude partnerem Sophia trio Planety. To představí v Praze vůbec poprvé skladby z chystaného dvoualba Vzduch je hrob je vzduch. Lístky jsou v předprodeji za 350 Kč, na místě budou o 50 Kč dražší.

Sophia se letos vrací s mimořádně silným albem As We Make Our Way (Unknown Habours), na které se čekalo sedm roků. Nezaměnitelný rukopis Proper-Shepparda na něm poznáte po několika vteřinách: neomylný instinkt na melancholické nápěvy, jejichž křehkost je tentokrát často v kontrastu s masivnějším zvukem kapely. Sophia je ale nejsilnější přesně tam, kde vždy nenuceně kralovala – v tichých baladách o ztracených srdcích a dávných láskách, kde Proper-Sheppard mistrovsky dávkuje patos a odevzdaný smutek. Coby frontman The God Machine by měl své místo v dějinách alternativní hudby jisté tak jako tak, jeho "život po životě" pod značkou Sophia je ale výjimečný. Pokud se kdy hudba dostala k samým hranicím intimity, bylo to bezpochyby na deskách Sophia.

Není vůbec jisté, kdy budeme moci zažít koncert Sophia příště – proto neváhejte. Tenhle večer by měl patřit vám...

Sophia (uk)
Support: Planety
1. 5. 2016 19:30
Divadlo Dobeška, Praha
Vstupné: 350,- v předprodeji / 400,- na místě

www.facebook.com/events/1719238234959388
www.facebook.com/divadlodobeska
www.facebook.com/scrapesound

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek