Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Ospalý pohyb se probudil

Ospalý pohyb se probudil

tisková zpráva

autor: redakce | 29. 05. 2016, 14:22:46 | návštěv: 440 | reakcí: 0

V prosinci minulého roku se po dlouhé odmlce opět přihlásila o slovo kapelaOspalý pohyb a svým vydařeným EP Ü avizovala přípravu nového alba. Dvaadvacet let po posledním albu Sleepy Motion vychází nový pod názvem ø.

Ospalý pohyb (resp. Sleepy Motion) vzniknul jako logické pokračování starších projektů skladatele Martina Burlase - Maťkovia a Zabudnutý ohyb. V letech 1991 - 1994 vydali tři dlouhohrající alba - Flowers of Exhaustion (1991, Globus Int.),Broken (1993, Zoon Records) a bezejmenné album z roku 1994 (Legal Records). V dalších letech se Martin Burlas věnoval skládání na poli současné vážné hudby či spolupráci s Ivanom Csudaiom a dalšími. Po dvaceti letech hibernace se kapela ve složení Martin Burlas (zpěv, klávesy, baskytara), Peter Zagar (klávesy), Daniel Baláž (bicí) a Pavol Hubinák (kytara) vrátila na koncertní pódia pod názvem Ospalý pohyb a začala také pracovat na novém albu, které by mělo vyjít na jaře 2016.

Kapela, sdružená kolem hudebního skladatele Martina Burlase, na něm přináší deset nových skladeb, na kterých se kromě Burlase autorsky podíleli aj Pavol Hubinák (25-17Na konci cesty) a Daniel Baláž (15 rokov pod umelým svetlom). Na album textem přispěl Ján Boleslav Kladivo (Wellengesang), zbytek napsal Martin Burlas. Jako host nahrál cello do skladby Nebojím sa Jozef Lupták. Album zní ve srovnání s EP Ü více elektronicky a sama kapela ho vtipně charakterizuje jako "taký něžný prológ blížící se apokalypsy, tentokrát například i v rytmu bossanovy".

Nahrávaní desky proběhlo v Legálnych štúdiách v Bratislavě pod taktovkou Ľuba Válkyho a v domácích studiích členů kapely. O mix se postaral M. Burlas a P. Hubinák, nahrávky zmasteroval Dan Václavek. Autorem artworku obalu je grafický designér Peter Hajdin. Album ø vyšlo 24. května 2016 jako 12" vinyl LP a digitálně ve formátech MP3, FLAC, AAC atd., dostupný na webech Deadred a Starcastic, na Bandcamp profilu kapely a v sítích iTunes, Spotify, Deezer, Google Play a pod. Limitovaná edice alba vychází s přiloženým 7" singlem s novou verzí skladby Ostrava z repertoáru kapely Maťkovia, která původně vyšla takřka před čtyřiceti roky jen jako bootleg. B strana obsahuje autorskou skladbu P. Hubináka Svetlo, vlna, zástava.

Ospalý pohyb
www.ospalypohyb.sk
www.ospalypohyb.bandcamp.com
www.starcasticrecords.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek