Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Tomáš Palucha na tour

Tomáš Palucha na tour

tisková zpráva

autor: redakce | 9. 06. 2016, 09:09:36 | návštěv: 541 | reakcí: 0

Po krátkém zimním záchvěvu (následovaným poctivou hibernací), kdy Tomáš Palucha v rychlém sledu natočili svůj opus magnum Kámen Mudrců, příspěvek na kompilaci Commando Revisited a stihli odehrát dva koncerty v Praze a Pardubicích (jednou co by kvartet s rytmickou sekcí z kapely Kovadlina), se homunkulus vrací zpátky na scénu. Přesněji zpátky na cestu. Od 7. června je totiž můžete odchytit v zcela exklusivní sestavě. Na druhou kytaru se k nim přidá Alex John Hall z forever beloved kolektivu Grails (a taky Lilacs and Champagne), za bicí pak usedne Tim Remis (ten ostatně bude na celé šňůře vystupovat i sólově), u nás známý jako trubadůr a taky člen amerického heavy randálu Sweet Cobra. Zbytek sestavy je pak logický: Jan Tomáš (kytara/synth) a Libor Palucha si na krk (v t/p netradičně) pověsí basu.

Sedmidenní turné začne v úterý 7. června v Praze v dejvickém klubu Potrvá. Tam však sólové vystoupení Tima Remise bude suplovat dub / improv / electro projekt PŚM (Tim Remis sólo v Praze zahraje až 21. června). Lovegang se pak proplazí skrz lokace jako Ústí nad Labem, Pardubice, Tábor a nebo bečvárský minifestival V Brance.


Tomáš Palucha existuje jako duo (příležitostně volně expandující až po kvintet) od roku 2012, kdy ho společně založili odpadlíci z kapel jako Mother, Redgrave nebo Mexican Lovers Jan Tomáš a Libor Palucha. Od té doby šíří evangelium u nás ne zcela doceňovaného hudebního stylu rozkročeného mezi amerikánou, furniture music, psychedelic desert blues, v jistých kruzích též lungfish music. V jejich diskografii najdete dlouhohrající split nahrávku s Unkilled Worker Machine (Silver Rocket) a dvě kazetové ep Špinavá hra a letošní Kámen mudrců, které obě vyšly na Stoned to Death. V časech hibernace t/p můžete jejich členy odchytit v projektech Sítě, Kovadlina a Repelent SS.

Tim Remis se v Čechách neobjeví poprvé. Svoji stopu tu zanechal už jako bubeník postpunkových Auxes, pod svým civilním jménem pak objel řadu českých štací, vydal split s Aranem Epochálem a s t/p se nesetkává prvně, ostatně před pár lety spolu už jedno turné absolvovali. Alex John Hall je pak zakládajícím členem legendárního kolektivu Grails, kapely která od roku 2003 průkopnickými postupy recykluje prvky světové hudby, library music, filmové hudby, acid a psychedelic rocku a uvádí je zcela v nových souvislostech. Jejich nahrávky, které vycházejí na labelech jako Important, Kemado, Temporary Residence nebo Neurot, patří mezi must have položky každého dobrého sběratele. Grails se českému publiku představili nejednou. Alex se aktuálně věnuje převážně projektu Lilacs and Champagne (leckdo jistě pamatuje loňský famózní koncert v pražském klubu Podnik).

 

07/6 Praha - Potrvá
08/6 Ústí nad Labem - Hraničář
09/6 Pardubice - DUB
10/6 Trutnov - Kabinet
11/6 Bečváry - Festival v Brance
12/6 Plzeň - Papírna
12/6 Tábor - Cesta
16/6 České Budějovice - Velbloud (jen t/p)
17/6 Čermná u Sušice - Magick Musick Fest (jen t/p)

www.tomaspalucha.bandcamp.com

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek