Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Antitrend Open Air

Antitrend Open Air

tisková zpráva

autor: redakce | 30. 06. 2016, 23:31:09 | návštěv: 641 | reakcí: 0

Netradičně první červencovou sobotu, tedy 2. 7. 2016 se uskuteční již 12. ročník dnes již prakticky kultovního Antitrend Open Air festivalu. Festival se jako (až na jedinou výjimku) každý rok koná v příjemném prostředí vesničky Žabčice, která se nachází kousíček od jihomoravské metropole Brna – navíc v luxusní vzdálenosti zdejší vlakové zastávky (vlaky sem jezdí každou hodinu). Pokud vám v žilách koluje láska k hudebním stylům jako je death/grind, brutal death, gore grind či crust, je sestava letošního ročníku tohoto extrémního festivalu pro vás jako stvořená. Určitě jedna z nejsilnějších sestav dosavadní dvanáctileté historie této akce čítá hned 17 kapel z 8 různých evropských zemí a ani letos nebude chybět několik opravdových lahůdek! Každý správný fanoušek výše uvedených stylových škatulek si tak určitě vyberu tu, za kterou se vydá cca 20km jižně od Brna, kde se rozezní ta nejšílenější zvěrstva, co může extrémní scéna nabídnout.

Jedním z co-headlinerů letošního ročníku jsou Razorrape ze Švédska. Kapela, jejíž počátky se datují před více než 10 lety, vznikla coby one-man projekt ex-zpěváka z Deranged či ex-bubeníka Splattered Mermaids Martina Schönherra v našich končinách dobře známého coby Shreka. Postupně se z kapely stala 2 či 3 členná sebránka drtící nekompromisní a nechutný gore grind s prvky hororového death metalu, který před sebou drtí vše živé. Kapela má na svém kontě několik nosičů, z toho 3 full CD, z nichž poslední a pravděpodobně nejlepší s názvem Orgy in Guts se datuje do loňského roku. Z Holandska k nám zavítají v místních končinách velmi dobře známí Collision, kteří si zde udělali velmi dobré jméno již svým prvním dlouhohrajícím albem s romantickým názvem Romantic Display of Love. Sebranka vyhulenců a výpitků si ve své hudbě nebere servítky a silou parního válce žene kupředu, prostě 100% nefalšovaný grind core evropského střihu s notnou příměsí punku či HC, linoucí se v ryze old-schoolových kolejích. V loňském roce se Collision připomněli mimo jiné split sedmipalcem s našinci Mincing Fury.

S aktuálním albem Atomoxetine přijíždějí italští Neid rozsekat evropská studia a nevynechávají ani Antitrend Festival. Rozhodně nemají v plánu se s námi mazlit. Minutové rubačky si nevybírají žádný oddechový čas. Nekompromisní grindující nářez přiostřený i občasným thrashovým (nejenom) riffováním nenechá jedno triko suché. Poláci mají cit pro extrémní muziku všech žánrů, na letošním žabčickém večírku se nás o tom pokusí přesvědčit patologové Epitome se svým mixem grindu a death metalu. Na posledním albu TheoROTical je kombinace těchto dvou stylů obzvlášť hnilobná a plná moshujících momentů. Kapela spadající do ranku "gore" je na scéně již pěknou řádku let. Evropský death metal má mnoho kvalitních zástupců a určitě lze říct, že k nim patří i milovníci mravenců Eciton. Kapela není bůhvíjak aktivní co se týče studiových zápichů, poslední fošna A Scent of Veracity spatřila světlo světa v roce 2010. Ovšem naprostá novinka s názvem Suspension of Disbelief je každou chvíli na spadnutí a dle prvních ukázek se máme na co těšit. Relativně čerstvá italská akvizice s netradičním názvem Bibliopegia Antropodermica vydala v loňském roce po dvou letech existence EP The Eleusinian Mysteries the Descent, the Search, the Ascent, které na AT festu jistě předvedou v plné parádě. Jedná se o technickou ryze deathmetalovou nálož plnou krkolomných riffů, rytmických zvratů a blast beatů.

Po rozpadu legendárních "blbých Švédů" Splattered Mermaids není třeba chovat obavy, že by se letošní ročník obešel minimálně bez účasti aspoň části z nich. Bicman Martin již byl zmíněn dříve (RazorRape), zpěvák Johan se ukáže se svou novou bandou Anüs, ve které kombinují valivý death metal s tanečním goregrindem a výsledek stojí za to. Debut The Constipation Conspiracy spatřil světlo světa v únoru letošního roku. Technický, natlakovaný, kosmickými zvuky prošpikovaný deathcore s dvěma vokály. Taxidermist z Vídně na brněnských pódiích již několikrát ukázali svou top formu a o té formě a nespoutané energii nás přesvědčí i na letošním Antitrend Festu. Breakdowny, hácéčková skočnost i death metalová razance. Kapela s exotickým názvem Seii Taishogunje také stejně jako Taxidermist z Rakouska a vlastně aby ne, když v ní hrají prakticky ti stejní členové. Narozdíl od "Taxíků" tady nejde o žádnou techniku, spíše o zábavu a show, jejich tuc-tuc muzika s disko-samply by se neztratila ani na lecjaké extrémní diskotéce.

Antitrend Fest bez stylových death metalových kapel by ani nebyl Antitrendem. Jedním ze zástupců čistokrevného řemesla jsou slovenští bratia Mortally Infected, kteří v loňském roce vypustili fošnu Towards the Apocalypse a mimo jiné se také objevili na pódiích jednoho z největších festivalů u nás, Brutal Assaultu. Death metal jak řemen s ostny rašícími jak z klasických kořenů tak i z těch brutal death metalových. The Infinite Within kladou důraz na technickou a rytmickou zdatnost a naprosto brutální tempo. Zvukový kabát desky Bestial Void Inevitability je vraždící a nejinak tomu bude určitě i naživo. Technická sóla, kterým ale nechybí melodie, rychlé riffy a sypce z jiného světa! Je libo slovenskou odpověď na mocné Origin? Českou scénu pak zastoupí Spasm,Mincing FuryPerfecitizen6MasCarl Gut a Kandar.

Na festivalu pochopitelně nebude chybět jak bohaté distro, kvalitní technické/zvukové zázemí, prodej triček, mikin, CDs, až po schopnou organizační stránku, profesionální osvětlení a především kvalitně obsazený a stylové pestrý line-up přímo na žabčickém pódiu. Přímo v areálu je možnost stanování a pořadatelé zaručují přátelskou atmosféru pro pijácké radovánky až do ranních odjezdů vlaků, jak tomu ostatně bývá každým rokem.

Antitrend Open Air vol. 12
2. 7. 2016 12:00
Žabčice
Vstupné: 350,-

www.facebook.com/events/1651495075137135
www.facebook.com/ANTITREND-PARTIES

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek