Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Kázání s Father Murphy a Muscle & Marrow

Kázání s Father Murphy a Muscle & Marrow

tisková zpráva

autor: redakce | 13. 09. 2016, 06:54:28 | návštěv: 589 | reakcí: 0

Father Murphy je partnerské duo s proměnlivým, nevypočitatelným, ale zcela fascinujícím projevem. Jejich hudba je mozaika skládaná z freak noise rocku s rytmikou starého industriálu, klávesových ploch, dětsky neurotických popěvků a sakrální mystiky. Výsledkem je něco zcela jedinečného, nikdy nicméně nevzniká dojem, že by originalita byla hlavním cílem, kterému se podřizuje vše ostatní. Tady jde zejména o sílu prožitku. Pokud ještě nemáte představu, pusťte si loutkový videoklip ke skladbě A Purpose, který byl promítán i v rámci MFF Karlovy Vary.

Father Murphy jsou u nás vcelku pravidelnými návštěvníky, Praha se ostatně pro sakrální noise rock jeví jako ideální místo. Když jsme kapelu hostili před rokem, psali jsme, že kdyby ke katolicko-mystickému giallo filmu dělali soundtrack Michael Gira a Jarboe, mohlo by to znít tak trochu jako Father Murphy. Společné turné s Jarboe (prozatím) nedopadlo, do Evropy teď ale vyrazili v neméně zajímavé společnosti.

Tu tvoří rovněž partnerské duo Muscle & Marrow. Venku mají dvě alba, přičemž s tím aktuálním, Love, které si vzalo pod křídla sanfranciské vydavatelství The Flenser (dále Kayo Dot anebo Wreck and Reference), výrazně přidali na rozmanitosti. Jejich hudba může připomenout určité polohy Battle of Mice (společného projektu Julie Christmas a Joshe Grahama), hodně blízko mají i ke zvuku a energii domácích Nod Nod. Stranou by neměla zůstat ani paralela s temným pojetím gotiky, jak ji známe od Chelsea Wolfe anebo Marissy Nadler. S druhou jmenovanou je navíc pojí i nedávno skončené společné americké turné, které jeli ještě s Wrekmeister Harmonies. Na nové desce se Muscle & Marrow vyrovnávají s velmi osobními věcmi, i zničující syrové emoce mohou být elegantní.

Vstupenky na koncert stojí v předprodeji 230 korun, na místě budou o šedesát korun dražší. Pořádá Jednota ve složení Závorky, Cáry mlhy, Heartnoize, Letmo a Naše koncerty.

Father Murphy (it) + Muscle & Marrow (usa)
16. září 2016
Praha, klub FAMU

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek