Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

All star team Savak (čti

All star team Savak (čti "sah-vawk")

tisková zpráva

autor: redakce | 8. 10. 2016, 11:01:57 | návštěv: 745 | reakcí: 0

All star team Savak (čti "sah-vawk") složený z veteránů kapel Obits, The Make Up, Nation of Ulysses, Holy Fuck, French Toast, Ted Leo and the Pharmacists, Edsel, Silent Majority, The Cops, vznikl v roce 2015 a na svém kontě má letošní debutovou desku Best of Luck in Future Endeavors.

"Punk plus... something else," tak popisuje velmi výstižně v jednom rozhovru svoji hudbu kytarista/zpěvák Sohrab Habibion. Kořeny v raném 80's HC bereme jako samozřejmost (cover MDC mluví za vše) od lidí s Dischord kořeny. Ale jak už v předešlé kapele Obits, kde vystopujeme hned tři členy, byl hudební vliv okořeňen napříč žánry (klasický r'n'r, blues, garage punk, indie rock, post-punk) tak i časovým obdobím. Hudební minulost se tentokrát ozývá snad ještě víc.Savak samotné by snad šlo přirovnat k boxerskému zápasníkovy, který po svém právě proběhlém zápase počítá v zákulisí své rány.

Nahromaděný adrenalin vS. touha vrátit svůj vnitřní koloběh do přirozeného stavu a tepu. Obits před pár lety v brněnském Yachtu, nadchli pořadatele svoji pokorou, osobitým humorem a lačností po muzice. Přítomné návštěvníky pak omráčili kytarovou souhrou, přirozenou jednoduchostí a hudbou, která strašně "makala" ačkoliv byla vlastně zcela oproštěna touhou po hledání inovace zakaždou cenu. A to je přesně to, co očekáváme i tentokrát od Savak.Evropské turné s kapelou odjede bubeník Alexis Fleisig (Girls Against Boys, Paramount Styles, Soulside, Bellini, ex-Obits).

Orlovské trio Pacino funguje jako stroj času, který nás teleportuje do zlatého období devadesátek. Indie rock, post-punk, emo, grunge. Melancholie, kytarové vybrnkávačky, české texty a k tomu přirozený tok energie. Období, které ohraničují kapely Sebadoh, Polvo, Van Pelt a vydavatelství Sub Pop / Touch and Go. Když už město Orlová tak samozřejmě s členem Anne M. Christiansen.

Savak (us)
Support: Pacino
22. 10. 2016 20:00
Kabinet MÚZ, Brno
www.facebook.com/events/1092696150778552

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek