Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Dáša Fon Fľaša po roce v Mandale

Dáša Fon Fľaša po roce v Mandale

netisková zpráva

autor: redakce | 12. 01. 2017, 09:05:15 | návštěv: 632 | reakcí: 0

Tradiční lednová akce. Dáša Fon Fľaša opět po roce v Kopřivnici. Ojedinělý interpret s ojedinělým projevem. Nomád s kytarou neúnavně křižující zeměplochu. Pankáč, co hraje folk.

Akustický špinavý folkař Dáša bude je jedním z těch, kteří dokáží, že punk zdaleka nepotřebuje elektrické kytary a další hluk produkující aparát. Jeho verze DIY hudby si vystačí s akustickou kytarou, syrovým zpěvem a především texty, které jsou plné poetiky, připomínající svou ironií třeba Františka Gellnera, ale umí být i mile zasněné. Všechna tahle krásná slova ale přebíjí velmi sympatický fakt, že Dáša je schopen velké sebeironie a nebere vážně sebe ani svět, i když ho umí velmi trefně popisovat. 

Dáša Fon Fľaša (sk) + Martin Chovanec
27.1.2017 20:00 Mandala, Kopřivnice

www.facebook.com/events/1030537800425949/

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek