Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Alep, site-specific a další srandy

Alep, site-specific a další srandy

netisková zpráva

autor: redakce | 14. 02. 2017, 23:36:57 | návštěv: 885 | reakcí: 0

Podívejte se na záznam úžasného koncertu Kammerflimmer Kollektief z Libeňské synagogy z roku 2015. Za videem stojí nový hudebně vizuální projekt Alep. Sami o sobě říkají, že jde o “pokus skupiny pražských filmařů, hudebníků, designérů a pořadatelů o zachycení atmosféry především živých koncertů”. Vznikl v rámci kolektivu /- sdbs, který má za sebou třeba festivaly Psy-High nebo Ruins of Intolerance a další site-specific akce s důrazem na detail.

“Dělat propracované záznamy bylo přirozené pokračování toho, o co se snažíme od začátku - o akce, kde maximum možných prvků má svou formu z nějakého důvodu, kde má každý detail své místo v celku a někdo ho promyslel. Hodně lidí z sdbs se aktivně věnuje hudbě a filmu a právě natáčení živých záznamů z koncertů nám připadalo jako ideální příležitost tyhle dvě věci zajímavě zkombinovat.”

“Díky festivalu Alternativa jsme dostali možnost přivést Kammerflimmer Kollektief - pro nás opravdu kultovní kapelu. Propojení jejich hudby a prostoru Libeňské synagogy nás přímo donutilo co nejvěrněji a nejzajímavěji zachytit atmosféru celého večera.“

www.alep.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek