Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Zs. Avantgarda v Praze.

Zs. Avantgarda v Praze.

tisková zpráva

autor: redakce | 19. 01. 2018, 18:42:24 | návštěv: 341 | reakcí: 0

Zs nejsou jenom kapela, je to neutuchající nutkání, známka znepokojení nad omezeními newyorské experimentální scény.“ Těmito slovy hodnotí tvorbu etablované trojice hudebníků a vizionářů deník The New York Times. Kytarista Patrick Higgins (Arto Lindsay), saxofonista Sam Hillmer (Diamond Terrifier), perkusionista Greg Fox (Ben Frost, Liturgy nebo Guardian Alien) a nedávná posila v podobě producenta Michaela Beharieho po úspěchu alba Xe navazují novým materiálem, se kterým vůbec poprvé přijíždějí do Prahy.

I přesto, že u jedné z nejvíc invenčních kapel undergroundu východního pobřeží není nikdy nic jisté, lze se nachystat na chaotické free-jazzové koláže i tribální struktury. Živá vystoupení se stávají hypnotickou masáží zvuků a kreativních podnětů, frenetických i minimalistických kompozic, nápaditou krajinou tónů a rytmů, kde máloco zní náhodně, ale taktéž máloco předvídatelně.

Speciálními hosty, kteří doplní mozaiku večera odvážné hudby, jsou Wackelkontakt z Izraele. Energický audiovizuální projekt z Jeruzaléma stmeluje hlukové textury s hip-hopovými beaty a zprocesovanými vokály do intenzivního zážitku. Postorientální melodie s epileptickými vizuály nastaví pražských divákům tvář experimentální hudby zase z jiného koutu světa.

Zs + Wackelkontakt
7. února 2018 Praha, Bike Jesus
https://www.facebook.com/events/2004430416507243/

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek