Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

The Shullins dělají Part Chimp v Kabálu

The Shullins dělají Part Chimp v Kabálu

tisková zpráva

autor: redakce | 1. 10. 2018, 10:13:41 | návštěv: 357 | reakcí: 0

„Nejhlasitější kapela z Anglie“ takhle se propírají Part Chimp z Londýna v hudebních žumpách. Hlasitost, rituálnost, pravěké postupy, bezlítostná valivost a hudební očista. V brněnském Kabinetu Múz s nimi vystoupí Petrol Girls se svou hudební post-hardcorovou koláží.

Za osmnáct let existence „stačili“ Part Chimp vydat čtyři alba. To poslední po delší pauze vyšlo loni a opět u respektovaného vydavatelství Rock Action Records za kterým stojí členové Mogwai a třeba desky Envy nebo Torche se kterými i Part Chimp vydali split EP. Jednoduché postupy a zničující hluková síla nás odkáže k ikonám jako Black Sabbath, Sonic Youth, Big Business, Earth. Duševní očista za účasti těch nejlepších lektorů z Londýna, kteří špínu taví v decibely a zbytečnou složitost vystřídali ze repetitivní očistec založený v jednoduchých omamných riffech. Noise rocková síla, nespěchající stoner a punková energie se v Kabinetu Múz bude podávat na perském koberci.

Petrol Girls jsou čtveřice z Londýna s kořeny v Rakousku a Litvě. Hudební post-hardcorová koláž v jejíž střípkách najdeme odkaz ke kapelám Bikini Kill, Fugazi, Refused, RVIVR, Analena, pojí v sobě pop-punkovou chytlavost, post-HC komplikovanost, riot grrrl přímost a punkovou vzteklou energii. Etika DIY a punková síla ukrytá v hořícím molotovu. V textech rezonuje gendrová rovnoprávnost, feminismus, osobní zkušenosti se sexuálním násilím i kritický pohled na vlastní scénu. Mají za sebou společná turné s kapelami jako Propagandhi, Strike Anywhere, RVIVR. Po deubutové velké desce Talk Of Violence vydává kapela v září nové EP The Future is Dark.

Part Chimp (uk) + Petrol Girls (uk)
1. 10. 2018 20:00 Kabinet Múz, Brno
fb událost

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek