Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Koncert za záchranu Horního Jiřetína a Černic

Koncert za záchranu Horního Jiřetína a Černic

Hrozí jim likvidace kvůli těžbě hnědého uhlí

autor: Jana Doležalová | 28. 03. 2006, 22:24:23 | návštěv: 1158 | reakcí: 0

Vážení přátelé,

rádi bychom Vás pozvali jako účinkující na benefiční koncert za záchranu Horního Jiřetína a Černic, který se uskuteční v sobotu 29.4.2006 v Litvínově (v případě velkého počtu kapel bude probíhat koncert i v pátek). Účinkování na koncertu je vzhledem k našim omezeným finančním možnostem zdarma, zpětně se však z výnosu koncertu pokusíme uhradit všem kapelám alespoň část nákladů na cestovné. Můžete také využít naše stánky k distribuci Vašich alb a dalších materiálů.

Důvodem pro zorganizování tohoto koncertu je snaha o zachování obce Horní Jiřetín a Černice, kterým hrozí likvidace kvůli těžbě hnědého uhlí. Ve 20. století na severu Čech těžbě ustoupilo 106 obcí, v roce 1991 se vláda rozhodla omezit velkokapacitní povrchovou těžbu uhlí a přizpůsobit ji osídlení, stanovila svým usnesením č. 444/1991 územní ekologické limity těžby. Ty daly obyvatelům podkrušnohorských obcí jistotu jejich trvalé existence, které využily k rekonstrukcím či výstavbě svých obydlí a rozvoji obce. Po 15ti letech, v listopadu 2005, slíbil premiér Paroubek těžařům zrušení územních limitů těžby a likvidaci Horního Jiřetína a Černic. V místním referendu vyjádřilo 96% hlasujících občanů svůj nesouhlas s bouráním obce, podporu obci vyjádřila i více než stovka dalších obcí Ústeckého kraje a tisíce občanů podepsaly petice za její záchranu. Přesto není stále zdaleka jasné, zda budou Horní Jiřetín a Černice zachovány.

Koncertem bychom chtěli vyjádřit podporu Hornímu Jiřetínu a Černicím, upozornit, že obyvatelům tohoto regionu není osud našich obcí lhostejný a podpořit petici vládě ČR, aby dodržela své usnesení a garantovala občanům ohrožených obcí budoucnost jejich domovů.

Budeme velmi rádi, budete-li mít zájem na koncertu vystupovat. V tomto případě nám prosím sdělte Vaše časové možnosti (pátek nebo sobota, v kolik hodin), požadavky na vybavení, aparaturu, příp. dovoz vlastní. Zašlete nám prosím také charakteristiku Vaší skupiny (hudební styl, demonahrávky, odkaz na webové stránky atd.), abychom mohli odpovídajícím způsobem uspořádat program. Uvítáme šíření této pozvánky dalším možným účinkujícím stejně jako jakékoliv Vaše nápady a pomoc při organizování (zejména technickém zajištění) i propagaci akce.

Těšíme se na další spolupráci.

Miroslav Otcovský
Jana Doležalová
Emil Jeníček

kontakt:
Jana Doležalová
tel.: 724762046
e-mail: janadolezalova@email.cz
web: www.limitytezby.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek