Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Nierika + Sworfishtrombones

Nierika + Sworfishtrombones

Blood and poison tour 2006

autor: redakce | 1. 04. 2006, 12:39:35 | návštěv: 1047 | reakcí: 0

Kapely Nierika a Swordfishtrombones vyjíždějí na společné "Blood and poison tour 2006", aby podpořili své nově vydané desky. Turné zahájí 4.4. v plzeňském Anděl Café, o den později se objeví v brněnské Flédě. 7.4. vystoupí v kopřivnické Noře, 13.4. v Boomerangu v Ostravě. Poslední zastávkou bude pražské vystoupení v Praze v Paláci Akropolis.

Nierika - Poison On Your Spon (new album - Piper Rec..)

Kopřivnická Nierika vznikla původně jako studiový projekt v roce 2001. Koncertně se poprve Nierika představila na jaře 2003 a během tří let postupně objela celou českou republiku a slovensko.

V prosinci 2003 vyšla u nezávislého kopřivnického vydavatelství Piper records její debutová deska " Hydroponicum". Skladby "Schwarzblack", "Isabella" a "Yesternight" ze tohoto alba se objevily v rozličných kompilacích českých hudebních časopisů a posledně jmenovaná i ve filmu "Silnýkafe".

1. června 2005 vyšel u Piper records CD single "Satelite", jako předzvěst druhé desky Nieriky s názvem "Poison on your spoon", která vychází v polovině března 2006. Během své existence kapela proplula přes downtempo až po současný, výrazně kytarový sound.

Na turné se Nierika představí poprvé v šestičlenné sestavě ve složení: Monika Lohrerová - zpěv, piano, Zbyněk Machetanz - kytara, Vladimír Schwarz - kytara, Martin Vašica - basa, Tom Neuwerth - zpěv, bicí, Michal Burget - zpěv, klarinet.

Swordfishtrombones - Blood a Milk (new album - Indies Rec..)
Po skvělé úvodní desce Amorous Fruit (Tamto, 1998), po rozhodně ne špatném druhém CD Hunting Season (Escape/Monitor EMI, 2001), plynulém koncertování bez pompézních rozchodů a znovuobnovování činnosti, po dlouhých pěti letech napjatého čekání svých příznivců přichází na svět třetí řadovka brněnských Swordfishtrombones Blood & Milk.

Od svých předchůdkyň se v mnohém liší a v mnoha dalších ohledech se jim zase podobá.

Jednoznačně pozitivní je stále stejná sestava SFT (Miloš Rejsek - zpěv, Karel Krtička - kytary, Martin Zaplatílek - basa, Dan Petr - bicí, Alois Ponížil - lesní roh, trubka), ve které kapela beze změny hraje už devátým rokem a to je znát! Na albu si kromě jiných zahrál i "plovoucí" šestý člen Chorche Hradil (klávesy), Dan Schwarz (trombon) a na kytary a klávesy také producent Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Nierika, Kryštof.).

Právě on byl, po minulém trochu jalovém a příliš rukopisném experimentování Colina Stuarta na albu Hunting Season, tím nejlepším rozhodnutím, které SFT udělali. Dušan Neuwerth dokázal být nešablonovitý a veskrze originální a přitom stále zůstal ve službách kapely. Na jejich výsostném území společně dokázali na album dostat to nejlepší, co SFT na prvních dvou deskách jen naznačili.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek