Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Magnéthophone a Sonic Boom v Praze

Magnéthophone a Sonic Boom v Praze

Pozvánka na koncert

autor: redakce | 1. 04. 2006, 14:24:58 | návštěv: 1148 | reakcí: 0
STARCASTIC & 11 FINGERS RECORDS uvádí:

MAGNÉTOPHONE (4AD, UK)
SONIC BOOM (ex-Spacemen 3, Spectrum, EAR)
DOPE AVIATORS (11 Fingers Records, SK)
SONIC BOOM dj set

pondělí 10. dubna 2006 od 20.00
Nablízko – Malé Nosticovo divadlo
Nosticova 2a, Praha 1 – Kampa
www.nablizko.cz

Magnétophone

Birminghamská dvojice Matt Huish Saunders a John Hanson je doma na dobře známé britské indie značce 4AD (Cocteau Twins, Dead Can Dance, Mojave3…), kde jí po čtyřech letech od debutového alba nedávno vyšla druhá deska The Man Who Ate The Man, na které hostují mj. děvčata z The Breeders či PG Six. Magnétophone zkoumají málo navštěvované oblasti mezi melancholií a psychedelií a propojují přitom silné melodie a chytlavý zpěv s bohatou a ne zrovna fádní zvukovou strukturou. Jejich osobitý indierock s jemným elektronickým podtextem můžete ochutnat prostřednictvím 15minutové koláže skladeb z čerstvého alba, která je ke stažení na www.4ad.com/features/index.html#lost-in-edit-0

Sonic Boom

Pete Kember je člověk, bez kterého by asi současná hudba zněla trošku jinak. Hypnotické drones jeho ultrapsychedelického souboru Spacemen 3 – spolu s Jasonem Piercem (nyní Spiritualized) – inspirovaly celou space/postrockovou horečku a svou vtíravou repetitivností v podstatě zároveň předběhly i tranceové smyčkování pozdějších stylů taneční hudby. Kember ve své snaze o „jinou“ hudbu po rozpadu kapely nepolevil ani se svým sólovým projektem Spectrum a vedle posouvání limitů rockové/kytarové muziky se zároveň nebojácně vrhnul do ještě podivnějších končin s projektem EAR (Experimental Audio Research), kde kombinuje (nejen) elektronické zvukové extrémy s prvky improvizace. Sonic Boom nakukuje za hranice konvenční hudby už déle než čtvrtstoletí a pořád se stejnou vervou.

Dope Aviators

Tento slovenský projekt má kořeny v roce 2003, kdy frontmani tatranských kapel 90tých let, Kasko (Kaskoforum Rev.) a Sandazz (El Woody Hoo) spojili své síly v Praze a vedle oprašovaní starších věcí začali plnit své hardisky novým materiálem. Na podzim 2004 do hry vstoupila zpěvačka Emilia a ze studiového projektu se stala regulérní kapela, která se tak, obohacená esenciální kapkou ženské energie, pulsujícimi beaty a digitálním šumem (Rentip, také člen noiseových Poo), ucelila ve vyváženém souladu. Dope Aviators se představí ve čtyřčlenné sestavě (Martin Shields – perkuse) a na své si přijdou všichni fanouškové zasněné, spletité a pestré elektronické hudby s kytarovou podporou. Debutové album Dope Aviators s názvem Product se už brzy objeví na značce 11 Fingers Records.

www.4ad.com/magntophone/profile
www.sonic-boom.info
www.dopeaviators.com
www.starcastic.cz
www.11fingersrecords.com

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek