Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Festival ALTERNATIVA 08

Festival ALTERNATIVA 08

tisková zpráva

autor: redakce | 22. 11. 2008, 14:30:00 | návštěv: 887 | reakcí: 0

Mezinárodní hudební festival ALTERNATIVA 08

21.–29. listopadu
Kaštan – scéna Unijazzu, Bělohorská 150, Praha 6
Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1
www.unijazz.cz

Pořádá Unijazz ve spolupráci s hl. m. Prahou za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, nadace Český hudební fond a vydavatelství freytag&berndt.

Festival Alternativa v Praze opět představí pestrou škálu výjimečných hudebních projektů. Neočekávaná spojení, neotřelé postupy a skvělá muzika. V projektech letošní Alternativy se sejdou hudebníci z 10 zemí tří světadílů a pestrost je hlavním rysem tohoto ročníku. Většina z projektů je jako obvykle těžko zařaditelná a inspiraci hledají jejich tvůrci v tradiční lidové hudbě, v různých hudebních žánrech a postupech, přírodě i v nových technologiích a zvucích na první poslech zcela nehudebních. Dá se říci, že se dočkáme hudby od alternativního rocku, přes jazz, elektronické projekty až k čistě improvizovanému experimentu.

Festival zahájí v břevnovském Kaštanu od 20.00 skupina zkušených experimentátorek Queen Mab Trio (NL/CAN): violistka Ig Henneman, klarinetistka Lori Freedman a pianistka Marilyn Lerner se sešly před šesti lety, tři zkušené hudebnice, tři osobité přístupy k hudbě. O to úžasnější je jejich souhra a temperamentní hudba, která vás dostane. Přijďte se o tom přesvědčit hned v první den festivalu do Kaštanu. Určitě nebudete litovat!

O víkendu bude následovat:

So, 22. 11., Kaštan – scéna Unijazzu, 17.00, 80,-
Malá Alternativa představí zajímavé projekty současné hudební scény. Letos jsme z více než 20 přihlášených projektů vybrali: Gaffa (Tábor), Klikva Klikva (Brno), Lajky (Třešť), Nikola Brasko (Praha) a Schrödingerova kočka (Praha).

Ne, 23.11., Kaštan – scéna Unijazzu, 20.00, 120,-
L´ocelle Mare (FR) – sólový projekt kytaristy Thomase Bonvaleta, kterého jste mohli vidět již na Alternativě 2000 v duu Cheval de Frise. Thomas kromě svého nástroje využívá své vlastní nahrávky pořízené na různých pustých a zpustlých místech ve Francii, perkusní nástroje, které původně nástroji nebyly, i své vlastní tělo. Příval nápadů a okamžitých inspirací se postupně mění ve smysluplné tvary, naprosto nekonveční a originální.

A dále:

Po, 24. 11., Kaštan – scéna Unijazzu, 20.00, 120,-
Miroslav Wanek (CZ) + Pavel Fajt (CZ) – Máj
Křehká poezie Miroslava Waneka doprovázená bicími Pavla Fajta – Wanekova úloha je vypravěčská… jeho báseň Máj, která svou rytmičností a košatostí obrazů dobře koresponduje s Fajtovou zvukovou a rytmickou barevností, s jeho odvahou pouštět se do neprobádaných zvukových možností jednotlivých nástrojů a elektroniky. Technika, dnes téměř všudypřítomná, je zastoupena i v recitaci – živý lidský hlas je tu prolínán přednatočenými replikami, které se spouští paličkami z naprogramovaných padů. Řeč slov je často střídána řečí bubnů a ocelových strun, slova jsou bubnována a rytmy vyprávějí.

Út, 25. 11., Kaštan – scéna Unijazzu, 20.00, 120,-
Kubus & Káva (CZ)

Út, 25. 11., Divadlo Archa, 20.00, 190,-/250,-
Reportaż (PL) + Chris Cutler (GB) – The Media Operation

St, 26. 11., Divadlo Archa, 20.00, 350,-/450,-
Woven Hand (USA/FR/BEL), Birch Book (USA), Kill The Dandies! (CZ)

Čt, 27. 11., Divadlo Archa, 20.00, 190,-/250,- Mateřídouška (CZ), Akane Hosaka (JAP), Doddodo (JAP)

Pá, 28. 11., Divadlo Archa, 20.00, stání 220,-/320,- sezení 290,-/390,-
Jablkoň + Big Band Milana Svobody (CZ)

So, 29. 11., Divadlo Archa, 20.00, 190,-/250,-
Večer vydavatelství Fiasko Records Ahava (FIN), Gnomus (FIN), Mika Kallio (FIN)

výstavy:
Čítárna Unijazzu (Jindřišská 5, Praha 1)
Výstava věnovaná památce Hectora Zazoua. Tento světoznámý avantgardní umělec, který loni na festivalu Alternativa představil svůj unikátní projekt Quadri and Chromies, zemřel letos v září ve věku pouhých 60 let.

Kaštan – Scéna Unijazzu (Bělohorská 150, Praha 6)
výstava návrhů grafického designu posledních několika ročníků festivalu Alternativa
Divadlo Archa (Na Poříčí 26, Praha 1)
výstava ke 30 letům skupiny Jablkoň a prazentace jednotlivých projektů

předprodej vstupenek
- na koncerty v Divadle Archa jsou vstupenky v předprodeji v čítárně Unijazzu (www.unijazz.cz, Jindřišská 5, Praha 1), v Divadle Archa (www.archatheatre.cz, Na poříčí 26, Praha 1), prodejně Polí5 (www.polipet.cz, Dittrichova 13, Praha 2) a v sítích Ticketpro (www.ticketpro.cz) a Ticketportal (www.ticketportal.cz)
- vstupenky na koncerty v Kaštanu lze pouze rezervovat na www.kastan.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek