Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

RUiNU a K-lxm na KLaNGundKRaCH

RUiNU a K-lxm na KLaNGundKRaCH

tisková zpráva

autor: redakce | 27. 11. 2008, 07:59:56 | návštěv: 1103 | reakcí: 0

RUiNU a K-lxm na KLaNGundKRaCH

Po eponymním debutu projektu Head in Body připravilo vydavatelství KLaNGundKRaCH další dvě novinky: Sucking-Stone Sequence improvizačního tělesa RUiNU a Tone Decay Test plzeňského hlukaře, který si říká K-lxm.

Pod názvem RUiNU se skrývá zhruba rok starý boční projekt Jana Klamma a Ondřeje Paruse, členů skupiny Kaspar von Urbach. Lo-fi elektroniku a ozvučené předměty nejrůznějšího původu v poslední době doplňují saxofon a klarinet Patrika Pelikána (Psychedelický flákač na odstřel), s nimiž se noisový základ proměňuje směrem k pulzující, ničím neohraničené zvukové hmotě. Poprvé se RUiNU – ještě jako duo – představilo na společném koncertním cd-r s Kaspar von Urbach (Live 2007). Album The Sucking-Stone Sequence obsahuje bezmála čtyřicetiminutovou živou improvizaci, zaznamenanou v srpnu v pražském klubu Parukářka, kde RUiNU vystoupili v rámci večera Parasiting on Music.

K-lxm je industriálně-noisový projekt, za nímž stojí plzeňský hlukař Martin Klimeš. Od strikně digitálně-elektronických začátků (2004) se postupně dostal k industrialu, jehož základ tvoří především hra na ampifikované kovy. Letos vydal vlastním nákladem cd-r Time Is False a split s kanadským projektem Moonlit Sun. Tone Decay Test přináší šest přibližně desetiminutých ponorů do zvukových možností kovových materiálů. Údery a tření jsou pomocí looperu vrstveny do pseudorytmických ploch a masivních drone stěn, aniž by v nich ztrácely svůj původní charakter – „kovovost“ zůstává dominantní vlastností a album je jí kontaminováno od začátku do konce.

RUiNU i K-lxm bude možné zastihnout třetí den Pražského industriálního festivalu (http://www.arsmorta.org/arsmorta/news/xiii_prague_industrial_festival), který proběhne ve dnech 12.-14. 12. v žižkovském klubu XT3 (dříve Guru).

ODKAZY:

RUINU
http://www.ruinu.klangundkrach.net/
http://www.myspace.com/klangundkrach

K-lxm
http://www.k-lxm.wz.cz
http://myspace.com/klxmnoise

KLaNGundKRaCH
http://www.klangundkrach.net/
http://www.myspace.com/klangundkrach
http://klangundkrach.blogspot.comVaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek