Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Společný singl Sporto a Aran Epochal

Společný singl Sporto a Aran Epochal

tisková zpráva

autor: redakce | 11. 12. 2008, 15:28:50 | návštěv: 1289 | reakcí: 0

SPOLECNY SINGL SPORTO a ARAN EPOCHAL

Labely Silver Rocket a Starcastic spojily sily a vydavaji split singl kapely SPORTO a projektu ARAN EPOCHAL. Na sedmipalcovem vinylu jsou dve skladby, ktere vznikaly primo pro tuto prilezitost. Volne je spojuje "nocni" tematika, prakticky pak treba i zpusob nahravani. Sporto a Aran Epochal si svoje strany singlu navzajem ovlivnovali, vysledna podoba je spolecnym dilem vic, nez tomu u splitu obycejne byva.

Skladbou na strane A (Nacochatu) zacina pro SPORTO nova etapa. Je totiz (prekvapive) nazpivana cesky - doposud byly vsechny texty Sporto v anglictine. Nacochatu pripravuje pudu pro chystane LP, na kterem Sporto momentalne pracuji a kde budou vsechny skladby v cestine. clenove kapely si podle vlastnich slov jednak posouvaji pomyslnou latku zase o kousek vys, zaroven maji pocit, ze pri sel cas davat textum vetsi vahu. Co vsak zustava, je pro Sporto typicka posedlost DIY nahravanim, bez pouziti profesionalni studiove techniky. Tentokrat se jim svoji myslenkou podarilo nakazit i Arana, o finalni mastering se postaral Ondrej Jezek.

Ani v dalsi ze svych zasad Sporto neustupuji - split vysel i jako mp3 release, ktery je ke stazeni pochopitelne zdarma. "Myslime si, ze to nejlepsi, co muzeme udelat, je dat nasi hudbu lidem, aby z ni meli stejnou radost jako my. Ale taky chceme pro ty pisnicky to nejlepsi - a to je vinyl. A ne, nemame strach, ze bychom tim downloadem uskodili nejakejm "prodejum". Posuzujeme situaci podle sebe: kupujeme si desky, protoze je proste chceme mit a protoze vinyly, a zvlast sedmipalce, jsou jednoduse super," tvrdi jednomyslne ARAN EPOCHAL i SPORTO.

free mp3 release: http://starcastic.cz/stc6 Silver Rocket: http://www.silver-rocket.org Starcastic: http://www.starcastic.cz


SPORTO
Sporto svym power-popovym projektem provokuji okoli a sami se kralovsky bavi. Prazska ctverice micha elektroniku, pop a post punk do svebytneho originalu, pricemz zustava verna DIY principum. Tracky, ktere sami nahravaji, davaji zdarma k dispozici na internet, veri v kooperaci a kolaboraci. I kdyz se z puvodniho dua (Bourek /ex-Emems/ a samp??n) rozrostli behem necelych dvou let aktivni existence na dvojnasobek (pribyli Dada /Lvmen/ a Kluk), myslenka zustava stejna: "Je jedno jakou chcete delat hudbu, neni proc (a hlavne na co) cekat. Vykaslete se na to, jak by se to melo delat. Vezmete nastroje a pocitace, ucte se za pochodu a zacnete veci uvadet do pohybu."
http://www.myspace.com/sportosupermusic

ARAN EPOCHAL
Solovy projekt frontmana Gnu. Mala operacni jednotka misto tezkopadny armady. Rychly a spravny rozhodnuti, zadny strategicky ??stupy. Kdyz se to ma stat, at se to stane tady a teď. Nebo nikdy. Koncept? Z architektury chaos u vystupuje jasnej plan: NIKDY NEVYDAT VELKOU DESKU. Velky desky jsou tezkopadny, jsou to pomniky, monumenty. Reseni je jinde: sedmipalcovy splity. Punk. Aran Epochal nikdy nevyda desku, misto toho bude vydavat sedmipalcovy splity s lidma, demonama a projektama, co budou mit zajem. Spoluprace, kooperace, zivy vlakna pod strnulym povrchem. Maly kroky, rychlej beh.
http://www.myspace.com/aranepochal

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek