Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Staronová elektronická kapela  The Autumnist (ex-Abuse) vydává debutovou desku

Staronová elektronická kapela The Autumnist (ex-Abuse) vydává debutovou desku

tisková zpráva

autor: redakce | 17. 12. 2008, 18:34:44 | návštěv: 1228 | reakcí: 0

The Autumnist: The Autumnist!

Po dlhých štyroch rokoch prichádza autor kritikou i poslucháčmi ceneného opusu The Great Outdoors s novým albumom. Zároveň prichádza s novým pseudonymom, ktorým podpisuje svou tvorbu – Abuse sa mení na The Autumnist.

Abuse rád manifestoval svoju až škodoradostnú obsesiu krížením najrôznejších hudobných prvkov a nie je to inak ani na čerstvom eponymnom albume The Autumnist. Nápad dať v jednej piesni dohromady reggae rytmiku, pseudo-klarinet, operu a valčík znie prinajmenšom podozrivo, ale tento nezvyčajný neporiadok je na novom albume použitý nenápadne, rafinovane a úplne funkčne. Všetky prvky tejto podivuhodnej koláže sú podriadené až takmer piesňovej forme skladieb a, ako bolo už u Abuse zvykom, starostlivo vystavanej atmosfére.

Na rozdiel od predchádzajúcích nahrávok autor na novom albume využíva oveľa menej samplingu, jadro rytmiky tvoria živé bicie a basgitara, navyše pribudlo množstvo true-analogových syntezátorových melodických oblúkov. The Autumnist sa pohybuje v akomsi bezčasí, kde se jeho staromilské maniere - fúkacia harmonika, trúbka, zvonkohra alebo akordeón – stretávajú s nadšením pre súčasnú hudbu. To platí o takmer dubstepovo zafarbenej skladbe The Shore, v ktorej autor znovu spolupracuje s hosťujúcou vokalistkou Tracy Miller, ale aj o zbytku albumu, kde dostávajú priestor glitche, naivné grime zvuky či post-rockový chlad.

Album The Autumnist vychádza zahalený v osobite pojatom slušivom digipacku, v ktorého výtvarnom spracovaní je možné vystopovať ducha predchádzajúcich počinov Sleepfields EP a The Great Outdoors.

EŠTE PRED OFICIÁLNYM VYDANÍM ALBUMU STANOVENÝM NA 11. JANUÁRA 2009 BUDE UŽ 15. 12. 2008 VYPUSTENÝCH DO PREDAJA 111 RUČNE ČÍSLOVANÝCH KUSOV ŠPECIÁLNEJ VIANOČNEJ EDÍCIE, OBSAHUJÚCEJ BONUSOVÝ DARČEK. KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE CEZ WWW.DEADRED.SK A WWW.STARCASTIC.CZ BUDE KU KAŽDÉMU CD AUTUMNIST PRIBALENÝ ZDARMA DEADRED/STARCASTIC CD SAMPLER.

Abuse resp. The Autumnist sa dostal do povedomia taktiež vďaka intenzívnemu koncertovaniu doma i v zahraničí. "One-man band" Vlada Ďurajku sa postupne rozrástol až na šesťčlennú zostavu obsahujúcu okrem elektroniky, klávesov a laptopu aj bicie, basgitaru, gramofón, trúbku, elektrickú gitaru a VJing. Skupina odohrala koncerty na najprestížnejších európskych festivaloch počínajúc slovenskou Pohodou, cez Pulse Festival (London, UK), Sziget (HU), Picardie Mouv (FR), Wilsonic (SK), Nu Jazz Days (SK), Colours of Ostrava (CZ), IDFF (CZ), GlobalBeat (PL) a v roku 2003 počas mini turné v USA zahrala na festivale SXSW v texaskom Austine.

Vlado Ďurajka je považovaný aj za veľmi zručného remixéra a doteraz svojím osobitým prístupom zremixoval skladby od množstva česko-slovenských skupín, medzi inými: Ecstasy of St. Theresa, Khoiba, Veneer, Here, Nierika, Foolk, Nylon Union, Shellwoy, Ettella Diamant, atď.

Video:
http://www.starcastic.cz/autumnist/video.wmv
http://www.starcastic.cz/autumnist/video_sub.wmv

Skladba The Shore feat. Tracy Miller k stiahnutiu zadarmo:
( http://www.deadred.sk/resources/shore/freeshore.zip )

The Autumnist - The Autumnist
9 skladieb, 42 minút
Deadred Records / Starcastic Records
dátum vydania 11. 1. 2009

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek