Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Melanchoholics a Hecate v Praze a Českých Budějovicích

Melanchoholics a Hecate v Praze a Českých Budějovicích

tisková zpráva

autor: redakce | 2. 01. 2009, 07:32:22 | návštěv: 1095 | reakcí: 0

Melanchoholics a Hecate v Praze a Českých Budějovicích

Německá skupina Melanchoholics, která kříží vlivy industrialu, dark ambientu a post-rocku, zavítá v lednu do Česka. 9. 1. vystoupí v pražském klubu Chapeau Rouge a o den později se představí i v Českých Budějovicích v klubu Mr. Brown. Společnost jim bude dělat temná diva Hecate (usa) a také české projekty Selectone (9. 1.) a Kaspar von Urbach (10. 1.).

Melanchoholics vznikli na konci roku 2001 v Düsseldorfu. Od svých počátků produkují pomalou temnou hudbu, již sami charakterizují jako „soundtrack ke stavům zoufalství, psychotickým euforiím a intoxikovaným pustinám“. Základ rozvláčných kompozic tvoří nízkofrekvenční elektronické drony, doplňované minimalistickou kytarou a baskytarou. Vedle ambientních a industriálně-noisových kořenů (hráč na elektroniku a šéf vydavatelství Deafborn Records Lutz Bauer stál za projektem Rectal Surgery, se kterým vystoupil na Pražském industriálním festivalu v roce 2002) lze v tvorbě Melanchoholics vystopovat i vlivy post-rockových experimentů a temnějších odnoží metalu.

Melanchoholics vydali dvě alba (eponymní debut v roce 2003 vlastním nákladem a o tři roky později A Single Act of Carelessness na značce MNDR), nové EP má vyjít příští rok na labelu Drone Records. V současné době se snaží experimentovat také se zvukem akustických nástrojů (cello, akordeon), které mixují s terénními nahrávkami a zvuky různých amplifikovaných předmětů. Při živých vystoupeních spolupracují s VJ Invitriolem, který v reálném čase vytváří adekvátní vizuální protějšek k jejich pochmurnému zvukovému světu.¨

Jako zvláštní host skupiny vystoupí Hecate, američanka s rakouskými kořeny a pověstí nejplodnějšího ženského tvůrce na poli temné elektronické hudby. Zakladatelka labelu Zhark International předvede dark-ambietně-noisový DJ-ský set v duchu svého kolaboračního alba s projektem Lustmord Law Of The Battle Of Conquest.

V roli supportu na pražském koncertě představí nedávný objev české experimentálně-elektronické scény, projekt Selectone, za nímž stojí David Rambousek, východočeský hudebník, výtvarník a zakladatel labelů Mufonic (společně s Petrem Marešem aka prof. Neutrinem) a Ressonus Records. Debutové album Unearthed vyšlo v roce 2006 právě na značce Ressonus. V Českých Budějovicích Melanchoholics doplní pražské trio Kaspar von Urbach se svým psychedelicky zabarveným pojetím noise music.

POŘÁDÁ:

KLaNGundKRaCH
http://www.klangundkrach.net
Noise Assault Agency Budweiss
http://bandzone.cz/noiseassaultagencybudweiss

ODKAZY:

http://melanchoholics.de
http://myspace.com/melanchoholics
http://www.myspace.com/hecate
http://ressonus.net/selectone
http://myspace.com/selectonecz
http://www.kvu.klangundkrach.net
http://myspace.com/kasparvonurbach

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek