Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Koncert MISERY INDEX 15.01.09 v Praze

Koncert MISERY INDEX 15.01.09 v Praze

tisková zpráva

autor: redakced | 6. 01. 2009, 08:10:01 | návštěv: 798 | reakcí: 0

MISERY INDEX (USA)
HATE ETERNAL (USA)
AEON (Swe)
SEE YOU NEXT TUESDAY (USA)
SPLITTER (Swe)

čtvrtek 15.01. 2009
Praha, EXIT CHMELNICE ( www.exitchmelnice.cz )

Kéž by v tomto případě platilo okřídlené rčení „Jak na Nový rok, tak po celý rok“! Koncertní sezónu 2009 totiž otevře koncert zaoceánských mistrů MISERY INDEX a HATE ETERNAL, které doplní ještě švédská formace AEON a američtí SEE YOU NEXT TUESDAY. Koncert proběhne ve čtvrtek 15. ledna v pražském klubu EXIT Chmelnice.

MISERY INDEX jsou zapsáni do myslí fanoušků jako formace sociálních kritiků, nespokojenců a odpadlíků z řad DYING FETUS. Počátky kapely se vážou k jaru roku 2001, kdy se jednalo o studiový projekt tehdy již ex-členů DYING FETUS, Jasona Nethertona (basa, zpěv), Mikea Harrisona (kytara) a excelentního bubeníka Kevina Talleyho. Debutová nahrávka „Owerthrow“ byla vydána ještě na podzim téhož roku. Kapelu doplňuje další ex-Fetus člen Sparky Voyles. Nyní po několika dalších deskách MISERY INDEX potvrdili statut formace, jež jde pilně za svým cílem a neohlíží se ani vlevo ani vpravo. Jen těžko budete hledat na undergroundové metal/crust/corové scéně uznávanější jméno! V jejich hudbě je velmi patrný odkaz Dying Fetus a to hlavně proto, že pánové byly hudebními spolutvůrci, proto je odkaz DF v jejich hudbě velmi logický. Navíc ale Misery Index nacházejí inspiraci v evropských grind/crustových kapelách, což dává tónům jejich hudby zajímavé koření. Dodejme, že kapela vyráží na toto turné se zbrusu novou deskou „Traitors“.

HATE ETERNAL patří již řadu let k absolutní deathmetalové špičce. Kapela semknutá okolo bývalého kytaristy MORBID ANGEL a RIPPING CORPSE Erika Rutana má ve své diskografii díla, jež jsou zapsána v análech death metalu zlatým písmem a poslední deska „Fury & Flames” má potenciál bodovat v žebříčcích o deathmetalovou desku roku. HATE ETERNAL to je záruka hudební preciznosti, zarputilosti a nadpozemské rychlosti a to vše je zaštítěno tou nejextrémnější skladatelskou erudovaností. Pokud si libujete v kapelách jako MORBID ANGEL, ORIGIN nebo KRISIUN, je tenhle koncert naprostou povinností.

Další deathmetalový zástupce, tentokráte švédská škola a kapela AEON. Formace vznikla před deseti lety na základech rozpadnuvších se DEFACED CREATION a má za sebou dosud tři vydaná alba, z nichž největší ohlas vzbudilo to poslední s názvem „Rise To Dominate“. V roce 2007 byli nuceni zrušit své plánované turné po boku CANNIBAL CORPSE, neboť jejich bubeník Nils Fjellström upřednostnil svou účast na turné s DARK FUNERAL. AEON však přesně po roce dostávají novou šanci a představí se tak evropskému publiku po boku svých vzorů z HATE ETERNAL.

SEE YOU NEXT TUESDAY je další z mladých a nadějných formací zámořské deathcorové scény. Ačkoliv se jejich působení čítá na pouhé tři roky, zdobí ji už dvě vydaná alba a debutové EP „This Was a Tragedy“. Jejich novinkové album nese název „Intervals“ a najdeme na něm typický death/grindový nátěr s řadou zajímavých experimentálních vsuvek.

Švédské grindcore komando SPLITTER patří v daném stylu mezi nejslibnější evropské party, o čemž mj. přesvědčili i vloni na festivalu Obscene Extreme. Co se týče hudební stránky, jsou SPLITTER často přirovnáváni k NASUM, což je pro tuto mladou partu velmi dobrá vizitka. Jako nejčerstvější ochutnávka jejich tvorby může posloužit split CD, které vydali společně s kolegy z kapely F.U.B.A.R. Dodejme ještě, že SPLITTER se zúčastní lednového Winter Assault Tour společně s NAPALM DEATH a PIGSTY.

www.myspace.com/miseryindex
www.myspace.com/haeteternal
www.myspace.com/aeon666
www.myspace.com/seeyounexttuesday
www.myspace.com/splittergrind
www.obscure.cz
www.shindy.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek