Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Blokáda neonacistické demonstrace

Blokáda neonacistické demonstrace

První máj zůstane antifašistický

autor: Antifa.cz | 17. 04. 2006, 15:25:14 | návštěv: 1293 | reakcí: 1

Neonacisté z Národního odporu plánují na 1. máje v Praze demonstraci. Mají se sejít ve 13:00 na Palackého náměstí, v tzv. pražském hydeparku, kde je možné pořádat demonstrace bez nahlášení. ČSAF iniciovala výzvu k blokádě nazidemonstrace, sraz účastníků je v 11:00 na Palackého náměstí. Cílem akce je neumožnit svojí přítomností konání srazu neonacistů. Přijďte i vy vyjádřit nesouhlas s neonacistickou ideologií, šiřte info dál, podpořte blokádu neonacistů! Na demonstraci je vhodné přinést píšťalky, či cokoliv s čím je možné hlukem rušit průběh případné neonacistické demonstrace.

Neonacisté se rozhodli využít letošní první máj k návratu do ulic a propagaci své ideologie. Ideologie, která připravila o život miliony lidí ve čtyřicátých letech a inspiruje rasistické vraždy dodnes. Nemlčme, jako mlčela většina ve dvacátých a třicátých letech, a znemožněme neonacistickou demonstraci. Vyzýváme všechny, kterým není nebezpečí neonacismu lhostejné, aby přišli prvního května v 11 hodin na Palackého náměstí, místo, kde má o dvě hodiny později proběhnout neonacistická demonstrace.

Národní odpor, organizátor ultrapravicové akce, je dobře známou neonacistickou organizací. Nezastřeně propaguje rasismus a násilí, hlásí se k odkazu Hitlerovy Třetí říše a zpochybňuje historickou existenci holokaustu. Petr Kalinovský, mluvčí Národního odporu, proslul svými antisemitskými postoji, zejména jako organizátor pochodňového průvodu židovským městem v Praze. Text pozvánky na jeho prvomájové shromáždění mluví sám za sebe. Posuďte sami: „Musíme připomenout oběti stávajícího demokratického teroru (který) ničí naší evropanskou mravnost (…) Teror proti vězňům naší ideové války. Teror nepřátel pravdy proti aktivistům nacionální revoluce. Nejsme naivní natolik, abychom žili v očekávání pádu demokracie v průběhu jednoho jediného dne. Náš boj s touto zástěrkou 'svobody' se zhovadilou nositelkou myšlenek stále pokračuje!“ Prohlášení uzavírá heslo, které dobře vyjadřuje záměry neonacistů: „Proti teroru teror!“

Žádáme všechny, kdo nechtějí, aby se onen vzývaný„teror“ „aktivistů nacionální revoluce“ opakoval, aby společně s námi přišli říct této demonstraci jasné NE! Naším cílem není střet s neonacisty, ale znemožnění nebo alespoň znepříjemnění jejich demonstrace naší přítomností. Palackého náměstí je označováno jako „pražský hydepark“, tedy místo, kde mohou probíhat jakákoli shromáždění i bez formálního ohlášení. Právě toho chtějí zneužít neonacisté – ti samí, kteří by jakoukoli svobodu shromažďování potlačili hned druhý den po svém nástupu k moci. Sejděme se tedy v „pražském hydeparku“ o dvě hodiny dříve a setrvejme na místě, aby se neonacistická demonstrace nemohla uskutečnit. Dejme najevo, že jsme se poučili z historie a nechceme, aby se opakoval nacistický teror, po kterém volá Národní odpor.

Nebuďme lhostejní, zastavme neonacistickou demonstraci!

1. května, Praha, Palackého náměstí, 11:00

Stáhni plakát a vylepuj ve svém okolí!

Mapka a více info na webu stopnazi.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Akaiten
22. 08. 2013, 15:28:20
aJste debilní hovada, která se nechají manipulovat. Měli byste raději demonstrovat proti barevným příživníkům!Z

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek