Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

ELECTRO EXCENTRIK FELIX KUBIN ZAHRAJE V LEDNU NA FLÉDĚ A V ROXY/NODU

ELECTRO EXCENTRIK FELIX KUBIN ZAHRAJE V LEDNU NA FLÉDĚ A V ROXY/NODU

tisková zpráva

autor: redakce | 9. 01. 2009, 22:47:06 | návštěv: 1030 | reakcí: 0

30. 1. 2009 FLÉDA - ITCH MY HAHAHA
31. 1. 2009 ROXY/NOD

Felix Kubin (DE)
http://www.felixkubin.com
www.myspace.com/fkubin
http://www.youtube.com/watch?v=Iig_cM4sOh0


Felix Kubin: těkavé ohnisko elektropopu

Na konci ledna se rovnou ve dvou klubech představí poprvé v čechách německý producent, entertainer a virtuozní klavírista - Felix Kubin. Narodil se v roce 1969. K hudbě se dostal už jako osmileté zázračné dítě studiem hry na klavír, záhy získal zkušennosti ve hře na kostelní varhany. První syntezátor (jenž používá dodneška) Korg MS20 dostal v 11 letech. Hudbu na počítači začal tvořit ve čtrnácti, od té doby vypustil na oběžnou dráhu kromě desítkek alb také hudbu k rozhlasovým hrám a filmu a letos slaví desáté výročí jeho label Gagarin Records.

Jak zní naživo? Trochu soundtrack ke Star Treku a Návštěvníkům, trochu sci-fi pop a německá nová vlna, s přiznanou láskou ke Kraftwerk, Der Plan, Palais Schaumburg. Míchá sférické klávesy, noisové až vesmírné pazvuky s vlastními samply a technickými rytmy. Na albech více snivé, naživo ovšem předvádí velmi energickou taneční show, kdy je obestavěn kromě různých mixáků, synťáků a dalších mašinek také třemi klávesami a mikrofonem. Špinavý zvuk kláves, techno rytmy a virtuozita. Dadaistické texty tu více tu méně spíše rapované než zpívané v „ohozu sňatkového podvodníka“ získavají na absurditě. S přehledem zvládá obsluhovat všechno najednou a ještě k tomu skákat a pohazovat kravatou.30.1. Fléda (Itch my hahaha club night) http://www.fleda.cz/
www.myspace.com/itchmyhahaha
Klub Fléda, Štefánikova 24, Brno, Česká republika

31.1. Roxy .NoD
www.roxy.cz
Experimentální prostor Roxy / NoD, Dlouhá 33, Praha 1

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek