Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

SPITFIRE potěší fanoušky  ska-punku již za  tři týdny

SPITFIRE potěší fanoušky ska-punku již za tři týdny

tisková zpráva

autor: redakce | 12. 01. 2009, 15:06:37 | návštěv: 938 | reakcí: 0

Ve čtvrtek 29. ledna se usměje štěstí na všechny hudební fanoušky, kteří mají rádi fúzi ska s energickým punk-rockem, představovanou kapelami jako Less Than Jake, Goldfinger, Reel Big Fish, Ska-P, Mighty Mighty Bosstones, The Locos, Big D & The Kids Table, VooDoo Glow Skulls, Skarface, The Suicide Machines, Catch 22, Mad Caddies a podobně. Co však učiní tento večer ještě vyjímečnějším, je fakt, že seskupení muzikantů, které je jeho hlavní atrakcí, pochází z poměrně nečekané destinace - ruského Sankt Petěrburgu...

Říkají si SPITFIRE a nejedná se o žádné začátečníky, ba naopak - jejich kapela svým lednovým evropským turné oslavuje 15 let existence ! Ale hezky po pořádku...

Vše začalo koncem roku 1993, kdy původně na rockabilly zaměřené trio přibralo saxofonistu a trumpetistu, a vydalo se ska-coreovou cestou. Po dvou letech existence se jim podařilo prorazit do Německa, kde nejprve vydali skladbu na kompilaci "United Colours Of Ska Vol. II" u populárního labelu Pork Pie, a o rok později udali do distribuce své debutové album "Night Hunting". Tou dobou se jim v domovském Rusku začalo dostávat adekvátní popularity, jejíž výsledkem bylo pravidelné koncertování v mnoha městech jejich nemalé vlasti. Na přelomu tisíciletí pak nahráli v Berlíně své druhé album "The Coast Is Clear" a odehráli své první koncerty mimo Rusko.

V listopadu 2002 se jim podařil uikátní kousek - podnikli totiž regulérní turné s patnácti zastávkami po východním pobřeží USA, společně s bratrskými kapelami s příznačnými názvy, "St. Petersburg Ska-Jazz Review" a "Leningrad". Turné se setkalo s nečekaným úspěchem a kapely se po půl roce do Států vrátily, aby tentokrát dobyly obě pobřeží a zahrály si v tak prestižních klubech jako Knitting Factory (Los Angeles), Middle East (Boston) nebo CBGB’s či Irving Plaza (New York City).

V lednu 2004 vyšlo třetí album "Thrills And Kills", a to na prosperujícím německém labelu Vielklang. Vydání alba pak následovalo pěti-týdenní turné, během něhož se Spitfire představili ve 27 městech Německa, Švýcarska a Itálie.

Rok 2008 znamenal pro kapelu patnáctileté výročí, a ta se jej rozhodla oslavit tím nejlepším možným způsobem - novým albem, nazvaným "Lifetime Visa". A jak již bylo zmiňováno, první turné na jeho propagaci zasáhne kromě Německa, Rakouska, Finska a Ruska i Českou republiku.

Speciální hosté koncertu byly zvoleni z dramaturgického hlediska opravdu citlivě - pražští DISCOBALLS hrají energické ska s lehkým nádechem přidrzlého garage soundu a odlehčené surf-punkové rebelie, QUEENS OF EVERYTHING, rovněž z našeho hlavního města, pak představí svůj našláplý rockandroll s prvky HC, rockabilly a swingu, a neskrývanou inspirací bostonským "punkabilly" soundem.

SPITFIRE, DISCOBALLS & QUEENS OF EVERYTHING - Čtvrtek 29. ledna 2009 v 19:30h, Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1

Vstupenky v obvyklých předprodejích. Info: www.conspiracy.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek