Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

THE BLACK DAHLIA MURDER a CEPHALIC CARNAGE v Praze 31.01. 2009

THE BLACK DAHLIA MURDER a CEPHALIC CARNAGE v Praze 31.01. 2009

tisková zpráva

autor: redakce | 16. 01. 2009, 08:14:58 | návštěv: 776 | reakcí: 0

THE BLACK DAHLIA MURDER (usa)
CEPHALIC CARNAGE (usa)
PSYCROPTIC (swe)
SYLOSIS (usa)


Sobota 31.01. 2009
Praha, EXIT CHMELNICE ( www.exitchmelnice.cz )


Uchu lahodící sestava kapel se vyznavačům extrémní hudby představí 31. ledna v pražském klubu EXIT Chmelnice. Předně jmenujme zaoceánské deathcorové leadery BLACK DAHLIA MURDER a stále originální a svojské „hydro-grindery“ CEPHALIC CARNAGE, které dále podpoří tasmánská deathmetalová ikona PSYCROPTIC a britští SYLOSIS. Koncert se uskuteční v rámci rozsáhlého evropského turné, které odstartovalo 15. ledna na Islandu a končí 22. února koncertem v Lucembursku.

THE BLACK DAHLIA MURDER patří mezi přední kapely současné NWOAHM a své jméno si mezi tuzemskými fanoušky vybudovali mj. vystoupením na předminulém ročníku festivalu Brutal Assault. Jejich poslední deska „Nocturnus“ stále čeká na svého nástupce a proto se kapela rozhodla připomenout se evropským fanouškům alespoň prostřednictvím živých koncertů. Právě poslední deska „Nocturnus“ je mezi zasvěcenými považována za nejsilnější dílo kapely a často bývá, co se kultovnosti týče, srovnávána s legendární deskou „Slaughter Of The Soul“ od severských AT THE GATES. Příznivci typického death/thrash/HC nářezu by si však neměli nechat uniknout ani jejich předešlá dvě alba „Miasma“ (2005) a „Unhallowed“ (2003). Stejně jako u dalších kapel podobného ražení se největší síla kapely skýtá v živých vystoupeních, kdy teprve naplno vyzní energičnost a tvrdost jejich hudby, kterou pocítíte teprve uprostřed rozjetého mosh pitu a věřte, že kapela jako THE BLACK DAHLIA MURDER vám tento zážitek poskytne s více než stoprocentní jistotou. Ve vodách deathmetalových či grindcorových se málokdy objeví kapela, která dokáže produkovat nekompromisní a tvrdou hudbu, být originální a zároveň se nebrat až tak smrtelně vážně. Jednou z mála výjimek potvrzujících pravidlo jsou v tomto směru Američané CEPHALIC CARNAGE - milovníci marihuany, vtipálkové a zároveň schopní muzikanti, ovlivnění všemožnými hudebními směry jazzem počínaje a extrémním metalem konče. Hned první placka „Conforming To Abnormality“ (1998) zaujala fanoušky i hudební kritiky, kteří oceňovali instrumentální zdatnost denverské pětice i originalitu jejich tvorby, již sami muzikanti nazvali "hydro-grindem". Další zlomové album přichází o rok později v podobě „Exploiting Dysfunction“. Hudba na desce opět posunula skupinu o kus dál a dala jejímu "ultra-grindu" ještě extrémnější, novátorštější a šílenější tvář. Předminulý rok vyšla dosud poslední placka s názvem „Xenosapien“ , která nabízí opět velmi výživnou, v případě CC velmi sofistikovanou, porci agresivity a brutality, které nechybí nezbytná technická vyzrálost a kvalita.

Kapela vzbuzující pozornost svým původem i hudbou. To vše se skrývá pod jménem australské formace PSYCROPTIC. Kapela, která se řadí mezi čelní představitele žánru technického deathmetalu, vydala v minulém roce velmi povedené album „Ob(Servant)“, které hodlá zevrubně představit také svým evropských fanouškům. Významným milníkem v historii kapely je zajisté i podepsání světového kontraktu s labelem Nuclear Blast Records.

Koncertní čtveřici doplňují ještě britští progresivní thrasheři SYLOSIS, kteří se také mohou pochlubit novou desku s názvem „Conclusion of an Age“.

Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejích Obscure promotion. Více informací získáte na webu www.obscure.cz nebo tel. číslech 775 095 666 a 774 220 183

Související linky:

www.myspace.com/blackdahliamurder
www.myspace.com/cephaliccarnage
www.myspace.com/psycroptic
www.myspace.com/sylosis
www.obscure.cz
www.shindy.cz
www.exitchmelnice.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek