Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

dné - debutové ep u starcastic

dné - debutové ep u starcastic

tisková zpráva

autor: redakce | 3. 02. 2009, 07:49:58 | návštěv: 903 | reakcí: 0

dné - debutové ep u starcastic a koncert s Lichens

dné žije v malé vesnici u Plzně. Když vykoukne z okna, vidí špehovat vlaštovky na stromech a drátech. Je mu 23 let. Se svojí kytarou, pianem, melodikou, zvonkohrou, bubny, laptopem a ozvučnými dřívky vám s dětskou dávkou hravosti vrátí vzpomínky na ty nejhezčí zimní večery u napínavé kanasty.

Jeho debutové EP, pojmenované Talking With Crayons, má převážně ambientní náladu, avšak nikdy ne ve smyslu vláčného plynutí, či nepostřehnutelných konců a začátků. Každá ze skladeb obsahuje jasné melodické nápady poskládané pečlivě jako hrad z lega. Některé čitelné na první poslech, jiné připravené k odhalení za nejbližším rohem. Ačkoli se jeho práce nedá označit jako minimalismus, upřednostňuje hru na hledání těch tří správných tónů, před ukázkami vzletné instrumentace.

Talking With Crayons (STC-15 | MP3) právě vychází jako free download u Starcastic Records.

http://starcastic.cz/bands/dne
http://www.myspace.com/dnednedne

dné vystoupí již tento čtvrtek v pražskéh Rubínu jako předkapela amerických Lichens (Kranky Records, USA) projektu Roba Lowea, někdejšího baskytaristu kapely 90 Day Men. Víc na http://www.silver-rocket.org/news/933

připravujeme:
28.2. Jersey (DE) + Dope Aviators (SK) + djs Retrox & Fero | Klub XT3
07.3. Foolk (SK) + Rentip (SK) + Sexmen 3 (IRL) | Klub XT3
28.3. Dropout Patrol (DE) + Atlantic Cable (CAN/UK/CZ) | Klub XT3

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek