Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

YOUNG WIDOWS (Louisville, USA) za dva dny v Hradci Králové!!!

YOUNG WIDOWS (Louisville, USA) za dva dny v Hradci Králové!!!

tisková zpráva

autor: redakce | 5. 02. 2009, 22:10:04 | návštěv: 886 | reakcí: 0

YOUNG WIDOWS (Louisville, USA)
+ První Hoře
7.2. HRADEC KRÁLOVÉ, LA PUTIKA (bývalý EL DIABLO)

V říjnu 2006, v době, kdy do Prahy jezdily fakt mraky dobrý hudby, sem poměrně lhostejně jel na Strahov na koncert dvou kapel, jejichž jména mi neříkaly ani ň, a odcházel sem s hlavou nafouklou jako balón a s pocitem, že sem viděl budoucí hvězdy v rozpuku. Jedna z těch kapel se jmenovala Akimbo a druhá Young Widows. Osud prvních z nich je dostatečně známej, o Young Widows se zatím moc neví, ale myslim, že to bleskovym tempem mění jejich nová deska „Old Wounds“.

Tohle album vzniklo tak, že nahráli každej koncert na celym turné a od každýho songu vybrali nejlepší „take“ – nejen tohle zaslouží respekt. Týhle desce se ke mně dlouho nechtělo, ale teď vim, že je to pro mě jedna z nejlepších nahrávek minulýho roku. Na první poslech chladnej a odlidštěnej rachot ostrý basy, kovově znějící kytary, tvrdý bicí. Pod touhle slupkou nesmrtelný hity ve fuckoff stylu The Jesus Lizard a Shellac. A jestli jste někdy viděli, jak se na jatkách z mrtvejch krav odlupujou žeberní kosti, takhle Young Widows zněj naživo.

Na poslední chvíli – dva dny dopředu – sme domluvili tenhle koncert v renovovanym prostoru bývalýho El Diabla, teď nazvanym La Putika. Tenhle den tam plánovali strašit jičínsko-pražský psychouši První Hoře, takže na večírek pro duševně chorý je zaděláno. A bacha, možná přijde i Dejdar!

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek