Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Deverova chyba v Africe

Deverova chyba v Africe

tisková zpráva

autor: redakce | 6. 02. 2009, 15:20:52 | návštěv: 872 | reakcí: 0

Vážení přátelé,

o.s. BrAK procitá ze zimního spánku a zve Vás všechny do bruntálské Afriky v sobotu 28.2.2009, kdy se zde představí kapely DEVEROVA CHYBA, DIVIDE ET IMPERA, KAUFLANT a BABYBOX.


DEVEROVA CHYBA ( http://www.myspace.com/deverovachyba ) z Tábora už léta patří k absolutní špičce české alternativní scény, všechny tři její cd si vysloužili nominaci na žánrovou cenu Anděl, odjeli šest evropských turné, hráli po boku kapel jako NoMeansNo nebo Girls Against Boys. Chytrý dialog i zběsilý štěkání dvou baskytar a tisíce párů bubenickejch chapadel. Rytmický hádanky v labyrintu spodních tónů, kam se dá sešplhat jen po pořádně dlouhým provaze. Není moc kapel, který dovedou z krokolomný muziky vysoustružit ostrý bruslařský nože pro divokou jízdu, ale Deverova chyba je bezpochyby jedna z nich.Po loňském vystoupení na Kubafestu v Břidličné poprvé v Bruntále!

DIVIDE ET IMPERA ( http://bandzone.cz/divideetimpera ) ze Zátora na Bruntálsku začali vystupovat loni v létě, stihli toho už poměrně dost (např. předskakování Sick On The Bus ve Vsetíně), ale svou domácí premiéru si odbudou na téhle akci. D.E.I. je sice relativně mladá kapela, ale 3/5 sestavy prošlo crust/d-beat parádou Spoluvina, což je pořádná záruka kvality. Těšte se na vydatnou dávku notně našláplého syrového hardcore/punk s mužským i ženským zpěvem.

KAUFLANT ( http://bandzone.cz/kauflant ) z Kopřivnice sice nemají rádi přirovnávání k Už jsme doma, ale tomu se asi nevyhne žádná kapela, pokud hraje propracovaný alternativní rock na punkovém základě se saxofonem v sestavě. Kauflant ale není žádná kopírka, jde na to po svém a výsledek rozhodně stojí za to.

BABYBOX ( http://bandzone.cz/babybox ) je další zástupce domácí scény. S basou předvádí nevídané kousky největší talent široko daleko Michal Holubec (známý ze spolupráce s bráchou Jindrou), záda mu spolehlivě kryje protřelý bubenický veterán Peťa Konečný (mj. Naoko), jejich rytmické hrátky a schválnosti doplňuje a rozráží divokými riffy kytarista Géďa. Sestavu nedávno doplnil ještě zpěvák Sokolík (ex-bicí Jarý štěp).

Snad se sejdeme v hojném počtu, myslím, že by to mohl být vydařený večírek. Vemte s sebou i kamarády nebo jim alespoň o téhle akci řekněte nebo jim třeba přepošlete tenhle mail, mějte se fajn a správně!
za organizátory K.O.

p.s. kdybyste někdo měl nápad, kde uspořádat Kubafest 2009, ozvěte se, za jakýkoli podnět a nápad budeme vděční (zatím se nám nepodařilo zajistit prostor, který by alespoň částečně nahradil střelnici v Břidličné, kde bohužel nemůže letošní ročník proběhnout)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek