Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Putující král nezávislé elektroniky v Praze

Putující král nezávislé elektroniky v Praze

tisková zpráva

autor: redakce | 16. 02. 2009, 13:42:04 | návštěv: 921 | reakcí: 0

Putující král nezávislé elektroniky v Praze

7. března se v pražském klubu Chapeau Rouge představí elektronický experimentátor C-drik se svými projekty Kirdec a také s Elekore, ve kterém účinkuje spolu s Marcosem Chia, jenž samostatně představí i svůj sólový projekt One Man Nation. Spolu s nimi vystoupí i čeští reprezentanti "hudby pod hudbou", minimalističtí psychedelici Birds Build Nests Underground. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vpustit do své kůže drápy elektropunkových tygrů z velmi neobvyklého království. Čeká vás strhující moderní hudba která vyrůstá z niternosti a pohltí vás. 

V rámci své „neverending tour“ k nám tedy opět zavítá elektronický nomád C-drik Fermont. Tento muž v sukni s velmi neobvyklým zevnějškem i životním stylem se narodil v Zairu, a má zároveň belgické a řecké kořeny. Má za sebou více než 30 desek, několik filmů, spoustu vydavatelské, producentské a sběratelské činnosti. Spolupracoval také na mnoha projektech electroclashové, breakcoreové a ambientní scény (Ambre, Dead Hollywod Stars, atd.), přímo spolupracoval a spolupracuje s umělci jakými jsou Mick Harris [Napalm Death, Painkiller, Scorn], Mark Spybey [Dead Voices On Air, Can, Download], Mathis Mootz [Panacea, Rich Kid, M˛], David Thrussel [Black Lung, Soma, Snog], Sato Yukie, Mimetic, Contagious Orgasm, a mnoha dalšími. Nepřináší svou hudbu jen do obvyklých destinací, ale i do zemí jako jsou Srbsko, Malajsie, Bulharsko, Turecko, Indonésie nebo Čína. V současnosti se zabývá kompilací nahrávek nezávislých umělců z Afriky a Asie, a to stylově od elektroniky až k nezávislému hiphopu.

Elekore
Seskupení vzniklo v roce 2005 v Singapuru. C-drik přizval Marcose Chiu-Destruktose a singapurce s pseudonymem Mindfuckingboy, aby namíchali výbušnou směs kamikaze punku a breakcoru. „Music that makes Atari Teenage Riot look like Atari Infant Diet...“

Kirdec
Hudba překračující žánry jakými jsou elektronika, breakcore, elektro, industrial, hip hop, atp. V rámci tohoto projektu C-drik v současnosti spolupracuje s temným francouzkým hiphopovým seskupením Le diktat a nezávislým americkým experimentálním hiphoperem Black Saturn. Stále v pohybu, nezachytitelný veganský cestovatel napříč žánry a světem. 
One Man Nation
Je to fyzické, příval energie co prostupuje každým živým vystoupením. Od pečlivě připravené formy k energické improvizaci. Počítač ovládnutý s mistrovstvím pomocí další techniky, občasný zpěv nebo výkřik u kterého mrazí. Od ambientních ploch k strhujícímu tempu.

Birds Build Nests Underground
Pražská turntablistická dvojice (Petr Ferenc a Michal Brunclík) tvoří hudbu založenou na přesazování zvuků starých praskajících vinylů do nových situací. Nejedná se o postmoderní projekt těžící z hříček popkulturních významů a citací, jejich cílem je tvořit krásné, tak nějak zvláštně známé-neznámé písně. Svou tvorbu označují jako "hudbu pod hudbou" – zkoumání detailů mikroskopem repetice a změny rychlosti.

http://www.myspace.com/elekore
http://www.myspace.com/cdrk
http://www.onemannation.com/
http://www.myspace.com/birdsbuildnestsunderground

07. 03. 09 20h
Elekore + Kirdec + One Man Nation + Birds Build Nests Underground
Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha 1, 
www. chapeaurouge.cz

pořádá: Daniel von Chapeau und Al Tchajan

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek