Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Norská potřeštěná dvojice Next Life v Chapeau Rouge

Norská potřeštěná dvojice Next Life v Chapeau Rouge

tisková zpráva

autor: redakce | 18. 02. 2009, 15:43:17 | návštěv: 1020 | reakcí: 0

23.2.2009: Next Life (NO), Kombucha (CZ), Upejr (CZ), Yarrdesh (CZ) v Chapeau Rouge

Norská potřeštěná dvojice Next Life nemá daleko k tamějším poděsům KILLL (projekt lidí ze Single Unit, Jaga Jazzist a JR Ewing). Ti sice ještě nic nenahráli (krom podloudně šířených záznamů ze zkušebny), zato pravidelně ničí publikum svými epileptickými sonickými i vizuálními záchvaty, které nazývají koncerty. Obě kapely spolu ostatně pravidelně hrávají.

Next Life nejsou natolik rozfragmentovanou sekanicí digitalizovaného metalu, ale jejich mix 8bitové elektroniky, nostalgických motivů jak vystřižených z dávných počítačových her a krátkých úderných metal/hc riffů je KILLL poměrně blízko. Co je nejzvláštnější, tahle bizarní míchanice navíc výborně funguje, nejde jen o samoúčelný bláznivý experiment.

Next Life sami se odvolávají na Earth Crisis, Assück, staré Napalm Death nebo Man Is The Bastard, ale lze si představit i řádně odlehčený futurismus Fear Factory. Debut Electric Violence vydali u Cock Rock Disco – breakcorové a plunderfonické oázy Jasona Forresta, novinka vyšla na sklonku loňského roku u Fysisk Format. V těchto dnech vyjíždí poprvé do Evropy na turné a jejich koncerty v kombinaci s odpovídající projekcí předchází pověst intenzivního zážitku. Pokud se nechystáte na jarní DonauFestival v Kremsu, máte možnost je zhlédnout 23.2. v Chapeau Rouge (Jakubská 2, Praha 1) od 20:00.

Vstup 190,- při rezervaci na mailu tickets[at]letmo[dot]net. 240,- na místě.

Večer otevře Upejr, který loni vyhnal polovinu sálu Archy jako předskokan Zu s Mikem Pattonem. Ta zbývající polovina si to ovšem řádně užila. Čekejte soundscapes na pomezí minimal industrialu se silnou glitch estetikou třeba ve stylu posledních nahrávek projektu Inanna Mikaela Stavöstranda (mj. Vita, Mitek label, ex-Archon Satani) a elektroakustické hudby.

Následně vás u srdce zahřeje parta prima kluků se svou legrační kapelou Kombucha. K tanci a poslechu bude znít vyschízovaný výškrab deathu, grindu, hc a alternativy z psychiatrické léčebny.

Poté Next Life a konečný klystýr pro vaše ouška zajistí Yarrdesh svou breakcorovou masáží.

www.electricdungeon.org
www.myspace.com/next_life
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=8614737
http://www.al-kombucha.net
www.last.fm/music/upejr
www.bandzone.cz/yarrdesh
www.orbitalbombardment.org
www.letmo.net/productions
www.chapeaurouge.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek