Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Drumstation 21 v duchu mnichovského drum & bass

Drumstation 21 v duchu mnichovského drum & bass

Pozvánka na akci

autor: Michal Tuma | 9. 05. 2006, 21:34:30 | návštěv: 870 | reakcí: 0

V pátek 2. června se v klubu Cross uskuteční další Drumstation party, tentokrát s pořadovým číslem 21. Mezi hosty bude mnichovský drum & bass trojlístek Digital Terorrists - djs Propac, Shuggar a mc Verne, dále Philip TBC, Babe LN, Freakox a seskupení ReverseArt.

Červnová Drumstation je v astrálním znamení blíženců a opět přináší kvalitní drum and bass. Hlavní DNB league stage je zaměřená na kvalitní současný drum&bass a složení účinkujících zaručuje pestrý a kvalitní hudební požitek. Vystoupí zde mnichovští Propac a Shuggar, kteří založili label Digital Terorrists a naživo jsou pro ně typické back to back show, které v Praze podpoří navíc jejich mc Verne.

Dále vystoupí Philip TBC, velmi všestraný dj, který často zabrousí za daleko za hranice stylů, Babe Ln, v poslední době ve skvělé formě a Drumstation jí jako obvykle nabídne volný prostor pro nekompromisní set, dj Freakox hájící vlajku drumandbass.cz, který umí zahrát také velice nekompromisně a tvrdě. Na hlavní stagi se dále objeví Drumstation resident Beast67. Party otevře Switch, mladý Shadowbox dj, který je svým zaměřením spíše liquidfunkový a najazzlý.

Druhou stage Drumstation mají pod taktovkou nedávno sloučené systémy ReverseArt & Spabreakers a její podtitul je „From liquid to breakcore“. Jak již název napovídá, každý si zde přijde na „to své“. Od liquidfunku a techstepu v podání Spabreakers DJs a hosta DJe Riche (Bass Beast), přes raggajungle až po temné polohy drum&bassu z kotoučů pánů z ReverseArt crew.

Pestrost zaručí sedm DJs, které svými medovými vokály doprovodí pražská zpěvačka Khaila, prvotřídní ragga předvede Američan MC Turner a svým diktátorským uměním ucelí MC Orange. Podle lineupu jasně zjistíte, kdy že bude právě ten váš čas, ale ať přijdete kdykoliv, bavit se budete zaručeně!

Drumstation 21 má speciální logo z dílny Badpointu, v shopu na adrese http://shop.badpoint.cz jsou již k dostání v dámském i pánském provedení trika s logem této akce.

Veškeré aktuální informace najdete na stránce party www.badpoint.cz/drumstation, kde je navíc umístěna foto-galerie účinkujících, která vám pomůže zorientovat se na party.

Linky
www.badpoint.cz/drumstation (další podrobnosti o akci)
www.crossclub.cz
www.drumandbass.cz
www.reverseart.com
www.digital-terrorists.com
www.dnbleague.com
http://shop.badpoint.cz
Přehled
DRUMSTATION 21
pátek 2.6.2006 20:00h
Cross club, Plynární 23, Praha 7, www.crossclub.cz
vstup do 22h 30,- / po 22h 60,-
DJs: Propac, Shuggar, Philip TBC, Babe LN, Freakox, Beast67, Switch, Subdega, Leed, Emoon, Win.cent, Honey, Davsan, Kozich, dj Rich
MCs: Verne, Khaila, Turner, Orange
Začátek: 20:00h
Web: www.badpoint.cz/drumstation
Profily účinkujících

Digital Terrorist (DT)

Tento label vznikl roku 2005 na jihu Německa. Zakladateli se stali mnichovští DJové a producenti Propac a Shuggar, kteří chtějí dát šanci místním drumandbass a breakbeat producentům vydat svůj vlastní vinyl. Ačkoliv na labelu DT bude vycházet pouze drumandbass a breakbeat, subžánrům se meze nekladou. První kousek s katalogovým číslem DTR001 vyšel v červnu roku 2005 a na starosti si ho vzali Propac a Hell G.

Propac + Shuggar

DJ a producent Propac je s hudbou úzce spojen již od svých 14 let, kdy začal hrát na elektronickou kytaru. Již ve svých 16ti letech založil hardcore-crossover kapelu s názvem Tube 7 a začali vystupovat v okolí Mnichova. Za začátky svého DJingu vděčí Mehrzwerck crew, která měla v klubu Vaudevill své rezidentní breakbeat a drumandbass akce. Byly to jedny z největších akcí na jihozápadě Německa. Stále ho elektronická hudba ovlivňovala víc a víc až vystřídal elektronickou kytaru za gramofony. Fascinován mocnou energií zlomených beatů se Propac zavřel do studia a noc co noc zdokonaloval jeho producentské schopnosti. Jako producent není vyhraněn jen jednomu žánru drumandbassu. Naopak se snaží dělat co nejvíce stylů, přičemž si zachovává svůj osobitý zvuk. Vystoupení Propaca společně se Shuggarem na 3 gramofony jsou známá téměř po celém Německu. Jejich vystoupení jsou proslulá nejen kvalitním a velmi přesnými mixy, ale i jako dobrá vizuální show.

MC VERNE

Mc Verne je nový přírůstek ke labelu Digital Terrorists, v Praze se představí poprvé a doprovodí sehranou dvojku djů podobně jako po celém Německu.

BabeLN

Královna českého drumandbassu, dlouholetá propagátorka undergroundové hudby, moderátorka Radia 1 a v neposlední řadě jedna z nejlepších českých DJů.

Philip TBC

Velmi všestranný DJ, který je znám sety, ve kterých dokáže bezchybně zkombinovat drumandbass, breakbeat i hiphop. Nikdy nezapomene okořenit svoje vystoupení dokonale přesným scratchováním.

Beast 67

Technicky stoprocentní DJ, v jehož setech můžete slyšet široké spektrum odnoží drumandbassu, je hlavní postavou serveru Drumandbass.cz, aktivně podporuje českou scénu vydáváním CD kompilace Back In My Mind, jejíž třetí díl vyjde již brzy.

Freakox

Člen Drumandbass.cz bookingu, věrný fanoušek Johna B. V jeho setech můžete slyšet stále častěji trance-step a electro-step.

Switch

DJ Switch je novou tváří Shadowboxu, jeho sety by se daly charakterizovat jako liquidfunkové s prvky jazzu a soulu, ovšem nebrání se zahrát jakýkoliv jiný styl.

SUBDEGA (ReverseArt, Praha)

S DJingem začal roku 2004, prošel více odvětvími D'N'B, než došel k tomu, jaká krev mu tepe v žilách. Jeho krevní skupinou je RaggaJungle, na kžadé párty, kde uvidíte jeho jméno, počítejte s raggajunglovým nášupem, od rovných věcí, až po smrš? lámaných ragga vokálovek, které občas proloží nějakým techstepem či amenem.

WIN.CENT (Spabreakers, Mariánské Lázně)

Majitel "skříně plné vinylů" - to je win.cent z Mariánských Lázní. Jeho styl se nedá jednoduše škatulkovat. Je schopen vytáhnout ze své "sbírečky" jak nakopané, tak pocitovější skladby, kterými od roku 2002 rozhýbává lidi v klubech v mnohých městech České republiky.

LEED (ReverseArt, Praha)

DJ Leed je zakládajícím členem uskupení ReverseArt. S djingem začal v roce 2000 a prošel několika hudebními styly. Skončil až u tvrdých poloh drum'n'bassu. Pro jeho sety jsou typické temné polohy techstepu prokádané amenovými breaky, někdy přecházející do atmosferických ploch, jindy do breakcorových smrští.

KOZICH (Spabreakers, Mariánské Lázně)

Dj Kozich je spoluzakladatelem Spabreakers crew. Na gramce si poprvé sáhnul někdy v roce 1999 a už v té době mu k srdci prirostly spíš tracky tvrdšího a svižnějšího kalibru, což platí i dnes. Občas zabrousí i k mírnějším a atmosferičtějším žánrům, ale pokud uvidíte jeho jméno na line upu, určitě bude pěknej rachot.

EMOON (ReverseArt, Praha)

DJ Emoon začal s produkcí a djingem v roce 2003.K produkci DnB a BnB se dostal přes scénickou a klavírní tvorbu(které se věnuje nadále). Jeho produkce zachází do temnějších poloh které z větší části doplňuje výborná zpěvačka Khaila.V djingu upřednostňuje temnější techstep prokládaný amenem a technem.

HONEY (Spabreakers, Karlovy Vary)

DJ Honey pocházející z Karlových Varů je nejen mezi tamními DJi respektován jako ostřílený DJ, ačkoliv se mixování aktivně věnuje teprve od roku 2004. "Watch him," často říká Akira jako komentář k Honeyho schopnostem. A my musíme jedině souhlasit. Scratche, dynamické mixy a zkloubení klasických tracků s novými, atmosféry s nářezy - to je Honey.

DAVSAN (Spabreakers, Mariánské Lázně)

Davsana vystihuje spojení party DJ. Rozhodně nenechá lidi jen tak posedávat kolem. Z bagu však netahá jen prověřené bomby, ale také chytré a promyšlené kousky, kterými prokládá set. Hraje od roku 2003 a v roce 2004 stál při zrodu projektu Spabreakers.

MC KHAILA (ReverseArt, Praha)

Zpívání ji zkrátka baví!!! Vydávat rytmické a poslouchatelné zvuky do hudby se snaží už od plínek. S mikrofonem se mazlí od roku 2005, kdy začala zpívat do drum and bassu. Má ráda jeho melodické polohy, ale není ani proti tvrdším odnožím. Miluje, když s ní zpívá i publikum, a proto vybírá známé kousky, které prokládá improvizací a texty z tvorby ReverseArt Crew.

MC TURNER

MC až z daleké Ameriky má samozřejmě super angličtinu, i když umí mcovat dokonce ve čtyřech jazycích!

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek