Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Project Serendipity (UK) v Chapeau Rouge

Project Serendipity (UK) v Chapeau Rouge

tisková zpráva

autor: redakce | 23. 02. 2009, 16:15:24 | návštěv: 826 | reakcí: 0

9. 3. 2009, 21:00 – Project Serendipity (UK), Moduretik
Praha, Chapeau Rouge

Skrz opuštěný fabriky si razí cestu nová vegetace. Kořeny prorůstaj se strojem, rezivějící kov obepínaj čerstvý výhonky. Všechno se kroutí a vine bez pravidel, ale dohromady to tvoří hodně působivej celek – industriální botanickou zahradu. Asi tak by vypadaly zhmotněný nahrávky Project Serendipity.

Pod timhle jménem se ukrývá Paul, kterej dřív hrával v různej hardcore punkovejch kapelách. Jeho současnej projekt se sice pohybuje v trochu jinejch vodách, ale ryzí DIY přístup zůstal.

Project Serendipity se nachází někde na pomezí breakcore elektroniky a ambientního post-rocku. Přibližný záchytný body v tomhle případě tvoří Aphex Twin, Four Tet, Godspeed You Black Emperor!, Slint a Squarepusher. Možná. Jistý je, že neustálý prolínání pokroucenejch beatů s kytarovejma plochama vám neposkytne žádnej oddechovej čas. Pořád se tady něco děje a právě proto je to tak euforický.

Pod hlavičkou Project Serendipity zatím vyšlo loni první album Linear Lullabies a volně stáhnutelný ep Crunching Numbers. Jejich živý provedení za pomocí laptopu, kytary, melodiky a dalších nástrojů pak Paul ještě umocňuje videoprojekcí.
Jako předkapela vystoupí Moduretik, jeden z nejzajímavějších objevů český elektro scény poslední doby.

Project Serendipity:

http://www.myspace.com/projectserendipity
minialbum Crunching Numbers ke stažení zdarma:
http://www.marionette-records.co.uk/mrNET009.zip


Moduretik:

http://www.myspace.com/moduretik

Chapeau Rouge: http://www.chapeaurouge.cz


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek