Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

STARCASTIC uvádí německé Jersey

STARCASTIC uvádí německé Jersey

tisková zpráva

autor: redakce | 24. 02. 2009, 08:09:20 | návštěv: 867 | reakcí: 0

STARCASTIC uvádí: 


JERSEY (DE), DOPE AVIATORS (SK) 
djs Retrox + Fero 

sobota 28.2.2009 od 20.00 hod. 
Klub XT3, Rokycanova 29, Praha 3 - Žižkov

Jersey z Berlína nejsou na indie rockové scéně žádnými nováčky. Jména jejich členů můžeme znát také ze skupin The Notwist, Contriva, Lali Puna, Masha Qrella, Iso 68 či Fred is Dead. Na svém eponymním albovém debutu z roku 2005 i na novém albu Itinerary z loňského roku produkují jemnou a melancholicky zasněnou kytarovou hudbu, podpořenou vícehlasým vokálním doprovodem, přátelsky relaxačním bicím groovem a samozřejmě špetkou elektronického kulinářství. 

http://www.myspace.com/lokmusikjerseyDope Aviators ukončili svoji dvouletou finskou anabázi a vracejí se domů. Na svém loňském debutovém albu Product rozvířili poklidnou indiepopovou hladinu bývalé federace, nabídli koktejl namíchaný z kosmického elektropopu, ambientních ploch a kytarové psychedelie. Trojice nezapře zálibu ve zvuku dnes už klasických kytarovek Jesus and Mary Chain nebo Cocteau Twins, lze vystopovat dokonce vliv Velvet Underground, popřípadě pozapomenutých Mazzy Star. Teď přicházejí s novým EP - Another Stupid Song. K jeho výslednému zvuku kromě dua Kasko a Emilia významně přispěl i fínský kytarista a skladatel Timo Alatalo, s kterým „letci" koncertovali začátkem minulého roku v Čechách, na Slovensku a ve Finsku. Nové EP přináší kromě tří čerstvých skladeb taky trojici remixů písně UFO As a Gift, které rozšiřují její zvuk do širokého spektra nálad od náměsičního tripu Angakok Totha, přes Rentipův tanečný space-bop až k dunivému dubstepu z produkce Emaha aka Bluem. 

http://www.myspace.com/dopeaviators

připravujeme:

Foolk (SK), Rentip (SK), Sexman 3 (IRL)
Klub XT3 7.3.2009 

Atlantic Cable (CA/UK/CZ), Dropout Patrol (DE)
Klub XT3 28.3.2009

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek