Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

BulBul (A), Anyway, Gerda Blank (NZ) v Brně

BulBul (A), Anyway, Gerda Blank (NZ) v Brně

tisková zpráva

autor: redakce | 1. 03. 2009, 21:12:39 | návštěv: 941 | reakcí: 0

Jestli jste fanoušci netradičních hudebních zážitků, neměli byste si nechat ujít koncert kapel Gerda Blank (NZ), Anyway (CZ) a BulBul (A), který pro vás připravili 6dBs. Na koncertě vás pohltí rock’n’rollová energie, punková smršť a na závěr budete vystaveni na milost i nemilost potrhlému rakouskému triu.
Gerda Blank (NZ)
Gerda Blank jsou raketou, která se k obloze vznesla teprve minulé léto. Ještě v srpnu hráli tito novozélandští přistěhovalci v malinkém Duck Baru pro sotva 20 lidí, už o týden později na jejich koncert došlo bezmála sto lidí. Duo už stihlo dobýt Starou Pekárnu, Melodku i Flédu. Slávu, kterou si brněnské kapely pracně budují léta, oni získali za půl roku.

Gerda Blank spojuje rock’n’roll s punkem a zahaluje ho do spousty vazeb a šílených improvizací. I když jsou jenom dva, vydají energie za celý big band. Až si vás zpěvák Stuart odchytne v publiku, omotá vám kolem krku mikrofon a začne do něj křičet, nebojte se ho, nekouše – většinou. V jejich hudbě můžete najít všechno od Velvet Underground, Hendrixe až po Birthday Party.

Anyway (CZ)
Kytara, basa, bicí – potřebovala někdy nějaká kapela víc? Tihle punkáči z Mělníka za sebou mají několik singlů a dvě plnohodnotné desky. Do Yachtu už vlastně přivezou i třetí desku, vylisovanou na voňavém vinylu.
Nová deska nese název Burden, o její produkci se staral bývalý baskytarista Sunshine Amák. Album bude k dispozici jako vinyl s digitálním downloadem. Společnými silami ho vydávají labely Tchichimania Records a nový label Election Records.
Vaše uši zaplaví zvukové vlny inspirované Mudhoney, The Hives nebo NoMeansNo. Garáž, punk, noise, rock’n’roll – těšte se.

BulBul (A)
Na závěr přijde hvězda večera – rakouský cirkus BulBul. Aleternativa, punk, noise, elektronika – to všechno vám BulBul pustí do žil.

„Tahle kapela je jedním z důvodů, proč jsem vždycky chtěl vydávat desky“ – šéf labelu Exile on Mainstream, na kterém BulBul vydávají.

BulBul na scéně fungují od roku 1996, kdy je založil mozek kapely Raumschif Engelmavr. K hudebnímu tvoření mu stačil automatický bubeník, vysavač a vodovodní kohoutek. Raumschif dlouho natáčel sám, jako hudební nástroje mu sloužily i věci jako plynový sporák a krabice s hřebíky.
Další desky vyšly na labelu Trost, kde vychází i Valina, kterou jste měli možnost vidět rovněž v brněnském Yachtu.
Engelmavr nyní už není sám, ale doplňuje jej basák Derhunt a bubeník DDKern. Šílenství ovšem pokračuje, stačí se podívat na klip k písni – Daddy Was a Girl I Liked.

Jestli se vám líbí Melvins nebo The Jesus Lizard, tak určitě dojděte. Před pár měsíci BulBul dovezli svůj kočovný blázinec do Prahy. Teď je na řadě Brno.

BulBul: www.myspace.com/bulbulshit
Gerda Blank: www.myspace.com/gerdablank1
Anyway: www.myspace.com/anywaycz
Pořadatel: www.myspace.com/6dbs

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek